Każdy kolor oprócz swojego znaczenia, posiada również ukryte moce, które w magiczny sposób wpływają na psychikę ludzką. Dzięki jednym kolorom odczuwa się spokój i równowagę, natomiast ze względu na inne podświadomie jest się np.  spiętym. Większość sali lekcyjnych w szkołach jest utrzymana w odcieniach żółci i zieleni, oczywiście nie bez przyczyny. Zielony jest barwą, która pozytywnie wpływa na nerwy, koi stany lekowe, a także pomaga się skupić.

Małe, nie znaczy złe

Decydując się na zielone ściany w salonie można popełnić spory błąd, którego naprawienie może kosztować sporo czasu i nerwów. Jeśli nie jest się fanem tego odcienia, nie warto jest się do niego zmuszać w imię dobrego samopoczucia. Drobne elementy znajdujące się w pomieszczeniu zdecydowanie wystarczą. Dobrym przykładem takich przedmiotów są kwiaty.

Duże donice, więcej tlenu

Kwiaty stojące w pomieszczeniu posiadają więcej niż jedną cechę leczniczą. Jak już wcześniej było wspominane, posiadają pozytywny wpływ na nerwy oraz koncentrację, jak również zdecydowanie poprawiają stan powietrza. Liściaste odmiany kwiatów doniczkowych na bieżąco produkują tlen, który jest niezbędny do życia. Ponadto kwiaty doniczkowe przepięknie pachną, szczególnie w okresie kwitnięcia. Zielony kolor w naturalnej odsłonie działa również edukacyjnie. Jeśli posiada się małe dzieci, za pomocą kwiatów można je uczyć odpowiedzialności i sumienności, ponieważ rośliny bez odpowiedniej systematycznej opieki umierają.

Wersja dla alergików i zapominalskich

Jeśli jednak jest się osobą o dobrych intencjach, niemniej jednak lekko zapominalską warto jest zrezygnować z kwiatów liściastych i rozejrzeć się za odmianami bardziej egzotycznymi. Kaktusy dostępne w sklepach i kwiaciarniach są niezwykle różnorodne, i tak samo jak kwiaty liściaste, potrafią przechodzić okres zakwitu. Są one idealną propozycją dla osób z alergiami. Przez to, że nie posiadają liści ani kwiatów okres pylenia jest u nich przechodzony zdecydowanie łagodniej, dlatego też nie posiadają negatywnego działania na zdrowie alergików. Kaktusy mogą przetrwać bez wody nawet do kilku miesięcy, dlatego sprawdzą się również w mieszkaniach osób, które często wyjeżdżają, bądź śpią poza domem. Tak naprawdę wyżej wymienione propozycje to tylko kilka rozwiązań, na wprowadzenie trochę ciepła domowego do swojej przestrzeni mieszkalnej.