[caption id="attachment_728" align="alignleft" width="300"]firany nowoczesne Firany nowoczesne to trendy ozdoba okien[/caption] Ładne i dobrze dopasowane tkaniny sprawiają, że każde wnętrze nabiera domowego charakteru. Staje się bardziej przytulne i przyjazne. Materiały dobrej jakości potrafią zupełnie odmienić wnętrze, dodać szyku i stylu pomieszczeniu. Zasłony i firany mają funkcję praktyczną, a jednocześnie są doskonałą ozdobą. Pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dopasowane. A nie jest to wcale trudne - wystarczy przestrzegać kilku zasad, które pomogą wybrać idealne tkaniny do pokoju.

Przede wszystkim funkcjonalność

Krok pierwszy - trzeba zastanowić się w jakim celu chcemy kupić materiał i co z nich ma być wykonane - dekoracyjne firany nowoczesne, czy może skuteczna blokada promieni słonecznych? Jeżeli najważniejsze jest to drugie, musimy postawić na kryjące zasłony utkane dość gęstym splotem. Jeżeli blokowanie światła naturalnego nie jest tak istotne (np. w pokoju dziennym), lepsze będą zwiewne i delikatniejsze tkaniny, które świetnie współgrają z firanami.

Rodzaj pomieszczenia

Istotne kryterium dopasowania to charakter pomieszczenia. Ważna jest wysokość pomieszczenia, wielkość otworów okiennych oraz stopień nasłonecznienia. W małym pokoju zdecydowanie nie powinny znaleźć się ciężkie kotary lub długie zasłony, które zabiorą wizualnie dużo miejsca. Warto postawić na lekkie firany nowoczesne w jasnych kolorach. Za pomocą tekstyliów można bez problemu zredukować wysokość pomieszczenia, jak również wyeksponować jego dobre punkty. Przy wysokich sufitach zasłony powinny wisieć nad oknem, a nie tuż pod sufitem. Okno można również powiększyć montując karnisz w taki sposób, aby materiał zasłaniał większą część ściany niż zwykle.

Styl wnętrza

Okno musi współgrać z wystrojem i charakterem całego wnętrza. Jeżeli w pomieszczeniu dominuje minimalizm postaw na firany nowoczesne, które podkreślą spokojny i prosty styl. Do stylu klasycznego najlepiej pasują zasłony żakardowe lub firany z woalu i organtyny. Do pokoju nastolatka najlepiej wybrać tkaniny w geometryczne wzory, proste, bez zbędnych falbanek, za to w ciekawej kolorystyce. Ostatnim hitem są też pocztówki na firanach z największych metropolii świata, które znajdziesz na http://www.art-zaslony.pl/pol_m_Firany-nowoczesne-217.html.

A co z karniszami

Nie mniej istotne są odpowiednie karnisze. Rodzaj karnisza zależy zarówno od dostępnego miejsca przy oknie, jak i wielkości. Karnisze dobiera się również względem materiału, który ma na nim wisieć. Istotny jest również rodzaj mocowania samych zasłon i firan - za pomocą haczyków, żabek lub kółek. Każdy z nich daje nieco inny efekt dekoracyjny. Za pomocą żabek można upinać materiał uzyskując ciekawe fale i udrapowania. Karnisze powinny również współgrać ze stylem wnętrza.