Morza i oceany mają zdecydowanie pozytywny wpływ na wyobraźnię. Przyczyna może leżeć w tym, że człowiek tak naprawdę do końca nie odkrył wszystkich skarbów skrywanych przez głębiny. Motyw marynarski jest dosyć neutralny, dlatego będzie on pasować zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Poniżej znajduje się kilka propozycji dotyczących wyboru wystroju wnętrza.

Podmorskie głębiny

Kolory ścian w pokoju malucha powinny wpasowywać się w rytm i styl życia dziecka. Zdecydowanie nie powinny one być zbyt jaskrawe, a także zbyt ciemne, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na koncentrację i nastrój. Urządzając pokój dziecka w marynarskim stylu warto rozważyć różne możliwości. Ściany utrzymane w odcieniach niebieskiego pozwalają na dowolne dekorowanie ich nalepkami naściennymi przedstawiającymi np. zwierzęta morskie, ryby lub rośliny. Takie rozwiązanie podświadomie może wpłynąć na psychikę malucha, które mimowolnie zainteresuje się tym tematem i samodzielnie będzie dążyło do pogłębiania wiedzy. Poza tym wizualne aspekty takiego wyboru dekoracji zdecydowanie przypadną do gustu nawet największej marudzie.

Stonowane szarości

Jeśli jednak nie jest się zwolennikiem nadmiaru kolorów, warto rozważyć opcję numer 2, czyli ściany w odcieniach szarości. Dają one zdecydowanie większe pole do manewru podczas wyboru pozostałych elementów wystroju. W tej propozycji pokój morski może być ozdobiony przez lampy przypominające kształtem boje, łóżeczko wykończone na kształt łodzi lub po prostu marynarskie dekoracje zawieszone na ścianach. Ciekawą propozycją jest również pomalowanie jednej ściany na poziome, biało-granatowe pasy, które zdecydowanie ożywią przestrzeń.

Szał dodatków

Jeśli chodzi o akcesoria do pokoju dziecka, które są utrzymane w stylu marynarskim, jest ich niezliczona ilość. Najpopularniejszymi z nich są m.in. plastikowe koła ratunkowe zawieszone na drzwiach szafy oraz dywan z motywem piratów. Wybierając dodatki warto pamiętać o spójności. Jeśli wybierze się za dużo kolorowych elementów, może doprowadzić to do braku spójności w wystroju wnętrza.

Najważniejsze to swoboda

Organizując pokój dziecka nie wolno zapomnieć o komforcie użytkowania. Jeśli pomieszczenie staje się ekspozycją muzealną, przestaje ono być funkcjonalne. Koniecznie trzeba zapewnić wygodne miejsce do zabawy oraz do przechowywania zabawek.