W dobie jednorazowych i szybko psujących się przedmiotów, ekologiczne dekoracje mogą okazać się nieoczekiwanie ciekawszym zamiennikiem. Poniżej znajduje się zestawienie kilku przedmiotów, bez których można żyć ale razem z nimi wnętrze jest piękniejsze.

Przede wszystkim drewno

Drewniane dekoracje w mieszkaniu mają w sobie ukryty wdzięk. Dzięki nim przestrzeń staje się bardziej przytulna i przystępna dla typowych domatorów. Przede wszystkim do ich produkcji wykorzystuje się drewno dębowe. Ze względu na głęboką barwę człowiek podświadomie się relaksuje. Jednym z tzw. must have w każdym domu są ramki ze zdjęciami. Podczas następnych zakupów swoją uwagę warto zwrócić właśnie na drewniane ramki do zdjęć. Posiadają one w sobie niezwykłe pokłady wewnętrznego ciepła, a włożone do nich zdjęcia wyglądają zdecydowanie korzystniej. Projektanci ekologicznych akcesoriów do mieszkań zadbali również o osoby, które uwielbiają świeczki. Drewniane podstawki oraz świeczki są niezwykle ciekawą alternatywą. Pozwalają one na więcej swobody związanej z dekorowaniem wnętrza. Dla bardziej wymagających poleca się przedmioty wykonane z drewna tropikalnego.

Drugie życie

Wszystkim fanom D.I.Y. serdecznie sugeruje się samodzielną zabawę w tworzenie akcesoriów do mieszkania z przedmiotów, które normalnie skazane są na wyrzucenie do śmietnika. Ciekawą alternatywą dla korka po winie jest wykonanie z niego podstawki, np. do herbaty. Do tego przedsięwzięcia potrzebnych jest kilka korków, dlatego przed rozpoczęciem zabawy w tworzenie warto jest zebrać kilka z nich. Każdy korek należy pokroić w drobne kawałki, najlepiej, żeby przebiegały one okrągłe. Następnie za pomocą ciepłego kleju należy skleić je ze sobą, i zostawić do ostygnięcia. Inną propozycją ozdób wykonanych z korka są ozdoby na drzwi.

Papierowe origami

Papier jest kolejnym tworzywem, z którego w bardzo łatwy sposób można zrobić ozdoby do mieszkania. Przede wszystkim należy mieć w sobie odrobinę zapału i pomysł. Z kolorowych magazynów w banalny sposób można stworzyć ozdoby na ścianę. Wszystkie kartki należy poskładać w trójkąty, które posiadają w drobne miejsca, tzw. zakładki, aby jedna mogła wejść w drugą. Tym sposobem otrzymuje się trójwymiarową kulę, która ociepla przestrzeń w pomieszczeniu. Kilka takich brył wykonanych w różnych kolorach pozwala na stworzenie ciekawego i niepowtarzalnego efektu wizualnego.