Nowoczesne polskie gabinety kosmetyczne charakteryzują się przede wszystkim wysoką estetyką. Wchodząc do niego od progu można poczuć się zrelaksowanym i gotowym do poddania się często bolesnym i nieprzyjemnym zabiegom. W jakich warunkach pracują kosmetyczki i jak to wpływa na efekty pracy?

Stonowane kolory i dużo światła

Słońce poprawia humor i ogólne samopoczucie człowieka, a ponadto sprzyja pracownikom, takim jak kosmetyczki. Oprócz sztucznego światła lamp, które w znacznym stopniu pomagają w dostrzeżeniu najdrobniejszych szczegółów, warto jest sprawić, aby gabinet kosmetyczny wypełnił się światłem dziennym. To dzięki niemu człowiek się relaksuje, a taki właśnie efekt najczęściej chcą osiągnąć właściciele tego typu lokali obok efekty zadowolenia. Ściany większości salonów kosmetycznych utrzymane są w odcieniach stonowanego beżu, brudnej bieli i różu. Są to bezpieczne barwami, które pozwalają na większą swobodę w dekoracji wnętrza salonu. Ponadto wzmacniają uczucie, że dane miejsce jest czyste i nie należy bać się o sterylność przyrządów znajdujących się wewnątrz.

Meble tworzące atmosferę

W profesjonalnych salonach kosmetycznych klientki mają czuć się, jak u siebie w domu. Bardzo często metalowe krzesła zastępuje się fotelami i kanapami. Pozwalają ona na zmniejszenie dystansu oraz uczucia braku komfortu. Obok miejsca do siedzenia znajduje się mały stolik, na którym można post

awić kubek z często oferowaną kawą lub herbatą oraz poczęstunek. W zależności od upodobań meble utrzymane są w różnych stylach. W niektórych salonach kosmetycznych można znaleźć meble zakupione w sklepie z antykami,  w innych te utrzymane w stylu skandynawskim. Nie ma to tak naprawdę większego znaczenia, ponieważ ważne, aby wszystko do siebie pasowało. Na panującą wewnątrz salonu atmosferę składa się wiele czynników, między innymi muzyka, zapach oraz małe ozdóbki, które poprawiają wizualne aspekty miejsca. Radio, które gra w tle oraz zapach inny niż chemiczne kosmetyki posiadają pozytywne działanie na samopoczucie zarówno osób pracujących w salonie, jak i osób korzystających z usług. Małe świeczki, zdjęcia oraz certyfikaty zawieszone na ścianie tylko wykończają wnętrze, sprawiając, że chce się tam wrócić.