Zyskujący na popularności nowoczesny styl aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych, wymusza na właścicielach takich mieszkań konieczność sięgnięcia po specyficzne rodzaje mebli tj. krzesło Kris. Przede wszystkim powinny być to meble o prostej formie, wolne od niepotrzebnych zdobień, wygodne i trwałe, wykonane z jednorodnych materiałów. Czym zatem powinno charakteryzować się krzesło, które będzie idealnie dopasowane do nowocześnie urządzonego wnętrza?

Materiał na nowoczesne krzesła

Krzesło KrisKrzesła dla wnętrz nowoczesnych tj. krzesło Kris, zwykle wykonane są z połączenia drewna lub metalu, tworzywa sztucznego PP (polipropylen) i ekoskóry, którą wykorzystuje się do stylowego wykończenia siedziska. Tego typu materiały przesądzają o prostocie formy takiego mebla, o jego trwałości i minimalistycznej elegancji, co jest jednym z wiodących motywów w wielu nowoczesnych aranżacjach. Z drewna lub metalu wykonane są nogi krzesła, z tworzywa sztucznego wykonana jest podstawa siedziska płynnie przechodząca w lite i odpowiednio wyprofilowane oparcie. Zwieńczeniem całej konstrukcji jest tapicerowane ekoskórą siedzisko, co ma gwarantować wyższy komfort siedzenia na krześle.

Kształt nowoczesnych krzeseł

Nowoczesne aranżacje nie lubią przesady, a zatem forma i kształt krzeseł nie powinien być przesadnie skomplikowany. Wspomniane już wcześniej nowoczesne krzesło Kris ma stosunkowo prostą konstrukcję i formę, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w wielu różnych wnętrzach, urządzonych w stosunkowo nowoczesny sposób.

Kolor krzeseł w nowoczesnym mieszkaniu

W tym przypadku nie mamy żadnych ograniczeń. Kolor krzeseł najczęściej dobieramy względem pozostałych mebli, w jakie wyposażyliśmy wnętrze naszego mieszkania, przede wszystkim względem stołu. Krzesła Kris dostępne są w praktycznie wszystkich popularnych kolorach, a zatem wybór krzesła idealnie dopasowanego do danego wnętrza nie powinien stanowić większego problemu. Ciekawą koncepcją może być na przykład połączenie białego stołu z szarymi lub czarnymi krzesłami lub na odwrót. Dla zaburzenia monotonii możemy również postawić na krzesła tego samego typu, ale w różnych kolorach.