Pomimo tego, że wakacje dopiero się rozpoczęły, rodzice 6-latków mogą zacząć zastanawiać się nad tym, jak zadbać o stworzenie dobrych warunków do nauki dla swojej pociechy, która we wrześniu rozpoczyna swoją przygodę z edukacją.

Pokój podzielony na dwie części

Sześciolatki to od niedawna mali uczniowie ale wciąż jeszcze dzieci, dlatego ich pokój powinien być wyposażony w przestrzeń pozwalającą na efektywną naukę, jak również w kącik do zabaw. Dzięki temu rozwiązaniu równowaga będzie zachowana, przez co dziecko nie będzie czuło się sztucznie przytłoczone nową sytuacją. Jeśli ma się w planach gruntowny remont można pomyśleć o dostosowaniu odpowiedniego koloru ścian pod wybrane meble. Większość rodziców decyduje się na odcienie zieleni , beżu oraz błękitów. Są to barwy pomagające utrzymywać koncentrację na wysokim poziomie. Ponadto łatwo dobrać do nich całą resztę wystroju.

Część bawialna

Powinny znajdować się tam wszystkie zabawki, którymi dziecko uwielbia się bawić. Jeśli pokój posiada „gołe” panele zamiast wykładziny, dobrze jest położyć w owym kąciku dywanik. Zabawa będzie o wiele ciekawsza, szczególnie, jeśli jest on wyposażony w niezwykły nadruk np. ulice albo księżniczki. Dzięki niemu dziecko jest również chronione przed przeziębieniami związanymi z długim przebywaniem na chłodnej posadzce.

Nauka to potęgi klucz dlatego..

..dlatego warto dobrze zastanowić się nad meblami, które stawia się w pokoju dziecka. Wysokiej jakości biurka oraz krzesła mogą posłużyć więcej, niż kilka lat, pod warunkiem, że będą prawidłowo użytkowane. Biurka wykonane z drewna oraz krzesła, które można samodzielnie regulować, to tylko jedne z wielu cech, na które zwraca się uwagę. Powinny być łatwe w utrzymaniu oraz odporne na dzieci. Kiedy maluch zaczyna się uczyć bardzo łatwo można rozproszyć jego uwagę, dlatego w tej części powinno znajdować się jak najmniej „rozpraszaczy” w postaci telewizora, kolorowych nalepek albo komiksów. Dziecko powinno skupić się tylko na książce i zeszycie.

Pierwsze literki

Podczas nauki pisania dziecko wyjeżdża poza linię zeszytu brudząc swoje miejsce pracy. W każdym sklepie papierniczym można dostać duże podkładki papierowe, które służą nie tylko jako ochrona mebli ale również jako miejsce na dodatkowe notatki. Ogromny wybór wzorów i kolorów pozwoli na dostosowanie produktu do swoich potrzeb.