Już 1 czerwca w całej Polsce obchodzić się będzie Dzień Dziecka. Rady miast, przedszkola i szkoły co roku z tej okazji przygotowują mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Zazwyczaj są to dmuchane zamki, zjeżdżalnie i trampoliny, a także przebierańcy rozdający cukierki. Niestety mnóstwo rodziców nie wie, czym zaskoczyć swoją pociechę, dlatego poniżej znajdzie się kilka wskazówek.

Zaczarowany świat bajek

Wszystkie dzieci uwielbiają bajki i gadżety z nimi związane. W tym roku jednym z ciekawszych pomysłów na prezent dla dziecka jest podarowanie mu pościeli z jego ulubioną postacią. Jest to praktyczne odejście od zabawkowej rutyny. Każda dziewczynka ucieszy się z gadżetów do spania, które pokryte są motywami z bajki Frozen, czyli z Aną, Elsą i Olafem. Dla chłopców warto wybrać coś męskiego, czyli np. zamiast księżniczek, bohaterów z filmu Auta albo Ben 10. Wybór wzorów i kolorów jest naprawdę bogaty, dlatego każdy znajdzie coś, co mu przypadnie do gustu.

Coś praktycznego

Większość rodziców lubi, kiedy prezent dla dziecka łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Najlepiej, żeby prezent podobał się maluchowi i był przy tym praktyczny. Dla większych dzieci z okazji ich święta można podarować coś, co pozwoli im uczyć się wartości pieniądza. Jeszcze kilkanaście lat temu zamiast kont bankowych, każde dziecko miało swoją własną skarbonkę, z której nie można było wyjmować pieniędzy dopóki się jej nie rozbiło. Oczywiście istniały sposoby na wyjmowanie drobnych ale rzadko były one stosowane. Dzieci, które przekroczyły wiek szkolny za pomocą skarbonki mogą uczyć się cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu, którym w tym przypadku może być wypchanie całej skarbonki drobnymi. Jej kształt i kolor jest rzeczą dowolną, dlatego wybór czasem może być bardzo trudny. Różowa świnka posiada w sobie wiele gracji i tradycji, więc z całą pewnością sprawi radość małym tradycjonalistom. Wszyscy pozostali mogą wybierać spośród tysiąca propozycji. Ładna skarbonka ładnie dekoruje pokój dziecka.

Coś słodkiego

Na osłodę młodego życia, każdy prezent może być wzbogacony o małe „coś słodkiego”, np. wspólny wypad na duży puchar lodów, naleśniki czy watę cukrową. Wszystkie kawiarnie i lodziarnie w mieście na pewno będą miały przygotowaną specjalną ofertę z tej okazji. Dużym prezentem dla malucha będzie również beztroski czas spędzony z rodzicami.