W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania we własnym domu bez ciepłej wody. Jesteśmy przyzwyczajeni do takiego komfortu, dlatego w każdym domu musi znaleźć się ogrzewacz wody. To najważniejsze urządzenie w instalacji wodociągowej w domu i bez niego nie można funkcjonować. Jeśli potrzebna jest szybko niewielka ilość ciepłej wody, najczęściej wybierany jest ogrzewacz przepływowy. Najczęściej takie ogrzewacze stosowane są w domkach letniskowych oraz w domach, w których stosunkowo rzadko się przebywa. W przypadku domów jednorodzinnych, w których z wody korzysta się cały czas, najczęściej wybierany jest ogrzewacz wody pojemnościowy. Jego jedyną wadą jest to, że podgrzewa on wodę nieco wolniej.

Małe i lekkie ogrzewacze przepływowe

W przypadku popularnych i niewielkich ogrzewaczy przepływowych, woda jest podgrzewana po odkręceniu kranu ciągle. W przypadku nowoczesnego przepływowego ogrzewacza wody nie trzeba upuszczać wiele wody, aby móc cieszyć się tą ciepłą. Najczęściej wystarcza zaledwie od 1 do 1,5 litra. Takie ogrzewacze są bardzo lekkie i zajmują naprawdę mało miejsca, ponieważ nie posiadają własnego zbiornika. Wiele osób oferujących noclegi w Szczecinie i okolicach decyduje się na montaż właśnie takiego ogrzewacza wody w swoich domkach letniskowych, z których korzystają przez cały okres letni turyści.

Ogrzewacze pojemnościowe – do domów jednorodzinnych

Ogrzewacze pojemnościowe montowane są zazwyczaj na ścianach za pomocą uchwytów. Trzeba pamiętać o tym, aby ściana na której zamontowany jest ogrzewacz wody miała odpowiednią nośność, ponieważ zbiornik na wodę jest naprawdę duży i stosunkowo ciężki. Urządzenie może ważyć nawet około 200 kilogramów, kiedy wypełnione są w pełni wodą. Eksperci szacują, że w domach jednorodzinnych każda osoba zużywa nawet od 60 do 100 litrów ciepłej wody, dlatego konieczne jest zastosowanie tego typu ogrzewacza. Należy również pamiętać o tym, że w zależności od mocy ogrzewacza oraz jego rozmiarów, czas podgrzania wody może być różny. Bardzo ważne jest, aby wybierać nowoczesne i energooszczędne ogrzewacze wody. Najlepiej zdecydować się na poradę kogoś, kto zna się na temacie i będzie w stanie określić, jakiej wielkości ogrzewacz sprawdzi się w danym domu. Poza tym, nie można zapomnieć o regularnej konserwacji oraz przeprowadzaniu przeglądów. Jeśli ogrzewacz jest zadbany, z pewnością powinien wystarczyć na wiele lat i zapewniać mieszkańcom odpowiednią ilość ciepłej wody użytkowej. Dotyczy to również małych ogrzewaczy przepływowych w domkach letniskowych i niewielkich nieruchomościach. Ogrzewacze wody możesz kupić na http://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/kotly-gazowe/.