Firma Milwaukee została założona w 1924 roku.Siedziba główna firmy mieści się w Brook-field w stanie  Wisconsin. Korporacja Milwaukee Electric Tool jest liderem w produkcji i sprzedaży elektronarzędzi heavy- duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie.

Potrzeba matką wynalazku

Firma Milwaukee Electric Tool zapoczątkowała działalność produkując pierwszą przenośną, lekką i wytrzymałą wiertarkę typu  heavy-duty Hole - Shooter w 1924 roku. Odpowiadając na oczekiwania rynku nowy Hole- Shooter  w zaskakującym tempie zrewolucjonizował przemysł samochodowy i ciężki. Sukcesywnie marka pięła się po szczeblach rozwoju w tej branży, wprowadzając kolejne innowacyjne technologie oraz stała się przodującym producentem i sprzedawcą na rynku. Na polskim rynku od niedawna dostępne są nowe narzędzia Milwaukee. Odpowiadając na zapotrzebowania ze strony klientów amerykański producent wprowadził na rynek linię Fuel 2, w której znalazły się między innymi modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Nowe narzędzia Milwaukee są udoskonalone i wzmocnione, a marka ta stała się liderem w technologii silników bez szczotkowych. Dwie nowe wkrętarki M 18 FDD i M 18 FP D w zupełności mogą zastąpić wiertarki sieciowe o dużej mocy. Model FP D wyposażony w udar mechaniczny (0-32.000 uderzeń na minutę), nowoczesną przekładnię planetarną uzyskuje moment aż 135 m., dzięki czemu ustanowił rekord na tle konkurencji. Duży akumulator litowo - jonowy o napięciu 18 V i pojemności 5,0 Ah. pozwala na wielogodzinną pracę bez konieczności ładowania. Nowe wkrętarki wyposażone są też w układ Redlink Plus chroniący przed przeciążeniami oraz nadmiernym rozładowywaniem.

Profesjonalne urządzenia w sprzedaży hurtowej i detalicznej

Narzędzia Milwaukee

Wszechstronne rozwiązania bezprzewodowe do cięcia i szlifowania firma Milwaukee oferuje m. in. dekarzom i cieślom aby usprawnić im pracę. W szerokiej ofercie narzędzi Milwaukee znajdziemy m. in; elektronarzędzia akumulatorowe 12 V i 18 V oraz narzędzia sieciowe, takie jak: wiertarki do metalu, wiertarki udarowe, młotowiertarki SDS- Plus, młoty i młotowiertarki SDS Max i Hex, szlifierki kątowe 230 mm., polerki, wiertnice diamentowe i stojaki, ukośnice i stoły do ukośnic, piły tarczowe, odkurzacze przemysłowe, piły i przecinarki do metalu, wkrętarki sieciowe, szlifierki mimośrodowe, lamelownice, szlifierki oscylacyjne, szlifierki taśmowe, bruzdownice, wiertarki magnetyczne, zestawy narzędzi sieciowych, młotowiertarka PLH 28 XE 800 W, Narzędzia force logic i one key oraz wszelkiego rodzaju osprzęt do elektronarzędzi m.in. bity i nasaski, wiertła i korony, tarcze i brzeszczoty, otwornice itp.. Firma niezmiennie do dziś ustanawia standardy jakości kierując swą ofertę do wszystkich użytkowników profesjonalnych narzędzi Milwaukee, a ich asortyment stanowi ponad 500 modeli elektronarzędzi i przeszło 3500 różnych akcesoriów. Jakość nieustannie wbudowuje się wraz z użyciem najnowocześniejszych technologii oraz prężnie rozwijających się zaawansowanych technik produkcyjnych.