Porządek to nieodłączny element naszego życia. Pomaga prawidłowo funkcjonować, posiadać kontrolę nad wieloma sprawami i sprawniej załatwiać większość kwestii. Najczęściej mówimy o nim w kontekście utrzymania ładu i czystości w posiadanym domu lub mieszkaniu. Wbrew pozorom nie należy to do najłatwiejszych zadań, bowiem musimy systematycznie dbać o lśniące podłogi i meble, pozbawione zabrudzeń naczynia i sprzęty domowego użytku, czy schludność wypranych i wyprasowanych ubrań starannie zawieszonych w szafie. To wszystko pochłania sporo czasu i energii, dlatego warto skorzystać z rozwiązań technologicznych, które w jakimś stopniu nas odciążą.

Pomocnik idealny

Inteligentny pomocnik w utrzymywaniu domowego porządkuDzięki rozwojowi urządzeń elektronicznych, możemy obecnie sięgnąć po taki produkt, jak robot sprzątający odstępny na stronie superrobot.com.pl. Choć ta nazwa może brzmieć dla niektórych nieco futurystycznie, nie ma się czego obawiać. Jest to nic innego jak inteligentne urządzenie, które pomoże nam skutecznie posprzątać naszą nieruchomość. Posiada stosunkowo niewielkie rozmiary, bowiem jest mniejszy od standardowego odkurzacza i porusza się samodzielnie. Robot sprzątający pomoże nam w odkurzeniu dywanów, wyczyszczeniu podłogi, a nawet w umyciu okien. Wystarczy jedynie wybrać sprzęt o odpowiednim przeznaczeniu i specyfikacji dopasowanej do naszych potrzeb. Działa on w oparciu o specjalne oprogramowanie, które zapewnia odpowiednią orientację w terenie, możliwość zaplanowania trasy oraz omijania przeszkód w postaci mebli. Zasila go akumulator, co eliminuje problem kłopotliwego podłączania kabli do prądu. Jest to znacznie wygodniejsze, wiąże się jednak z koniecznością pamiętania o ładowaniu.

Szybko i sprawnie

Jeśli poczuliśmy się zachęceni i uznaliśmy, że robot sprzątający to coś dla nas, musimy przeanalizować nasze oczekiwania. Na ich podstawie wybierzemy urządzenie zyskując pewność, że unikamy niemiłego rozczarowania. Zwracajmy uwagę na następujące kryteria:

  • moc silnika
  • pojemność akumulatora
  • czujniki ruchu
  • wielkość pojemnika na odpadki

Gdy posiadamy sporą nieruchomość, zdecydowanie lepiej będzie zaopatrzyć się w urządzenie o większej mocy i sporym pojemniku na nieczystości. Pozwoli nam to zminimalizować problem częstego podłączania akumulatora do ładowania i opróżniania pojemnika. Pamiętajmy jednak, że im większy akumulator, tym dłużej trwa proces ładowania. Dzięki czujnikom ruchu, robot będzie sprawnie poruszał się po domu, unikając przeszkód i znakomicie orientując się w otoczeniu. Nasz robot sprzątający może być z powodzeniem obsługiwany przy użyciu smartfona, który pełni rolę pilota. Przy jego pomocy możemy wskazać miejsce sprzątania, zatrzymać jego pracę lub zmienić trasę odkurzania.