Urządzając mieszkanie, wyposażamy je w szereg przedmiotów (mebli), pełniących różne funkcje. Podstawowym rodzajem mebli, które znajdują się na wyposażeniu praktycznie każdego mieszkania, są meble sypialne, przeznaczone do wypoczynku i snu. W zależności od potrzeb i możliwości takim meblem może być łóżko lub wersalka. Gdy mieszkanie posiada wydzielone pomieszczenie, które pełni funkcję sypialni, zwykle wyposaża się je w duże łóżko. Jeśli w mieszkaniu brakuje dodatkowego pomieszczenia, w którym można zaaranżować sypialnię, wtedy funkcję łóżka przejmuje wersalka. Wersalka ustawiona w pokoju gościnnym pełni jednocześnie funkcję mebla sypialnego i wypoczynkowego.

Różnica pomiędzy łóżkiem a wersalką

wersalkaŁóżko to tradycyjny mebel sypialniany składający się z drewnianej lub metalowej ramy, na której umieszcza się dopasowany rozmiarem materac. Łóżka się nie składa, a jedynie ścieli, dlatego tego typu mebli nigdy nie ustawia się w pomieszczeniach ogólnodostępnych, a jedynie w sypialniach, a w przypadku łóżek dziecięcych, w pokojach dziecięcych. Wersalka to mebel pełniący podwójną funkcję. Po rozłożeniu pełni funkcję sypialną, taką jak klasyczne łóżko, a po złożeniu pełni rolę mebla wypoczynkowego, na którym można wygodnie usiąść i wypocząć. Wersalki najczęściej wybierane są przez właścicieli małych mieszkań, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup zajmującego wiele miejsca łóżka. Na szczęście w sklepach meblowych znaleźć można wiele modeli wersalek o różnorodnej charakterystyce wykończenia, idealnie dopasowanych do różnych stylów aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych. Pod adresem https://klawe-meble.pl/43-wersalki znajdziesz kilkanaście różnych wersji wersalek, przeznaczonych do salonów, pokoi dziecięcych i młodzieżowych.

Co lepsze, wersalka czy łóżko?

Jeśli dysponujesz większą ilością wolnego miejsca, klasyczne łóżko będzie niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które zagwarantuje wysoki komfort wypoczynku i snu. Jeśli masz małe mieszkanie, optymalnym rozwiązaniem pozostaje elegancka wersalka, którą możesz ustawić w salonie i korzystać z niej jako z mebla wypoczynkowego i sypialnianego.