Lampy ścienne popularnie nazywane kinkietami są bardzo często wybierane jako oświetlenie domu. To dlatego, że dobrze wyglądają w każdym rodzaju pomieszczenia - tradycyjnym, czy też nowoczesnym, nie zajmują wiele miejsca, ale dają dużo światła. Abażury do kinkietów pozwolą osiągnąć dodatkowy, stylistyczny efekt przy takim rodzaju oświetlenia.

Kinkiety, czy zwykłe oświetlenie?

abażury do kinkietów

Wbrew pozorom rodzaj oświetlenia w naszym domu odgrywa dość istotną rolę. Nie bez znaczenia jest także jego wygląd. Kinkiety na współczesnym rynku można kupić w wielu odsłonach aranżacyjnych. Trend na lampy na ścianę powrócił w ostatnich latach, gdyż ten rodzaj oświetlenia nadaje pomieszczeniu kameralnego klimatu. Niegdyś kinkiety były wieszane przede wszystkim w łazienkach, na ganku, czy korytarzu. Teraz ten rodzaj oświetlenia ze względu na swoją designerską formę znajduje zastosowanie praktycznie w każdym zakątku naszego mieszkania.

Abażury do kinkietów – jakie wybrać?

Dużym zainteresowaniem cieszą się także abażury do kinkietów, a to dlatego, że tym sposobem możemy zmieniać wygląd i styl oświetlenia. Sam klosz jest stosunkowo niewielkim wydatkiem, a za jego sprawą można nieco zmienić aranżację i rodzaj natężenia oświetlenia. Kinkiety ścienne wyposażone w możliwość zmiany abażuru, można w ten sposób ubogacać o nowy styl. Przykładowo – zmieniamy styl mieszkania z klasycznego na bardziej nowoczesny. Nie musimy więc zmieniać też całego oświetlenia, wystarczy zakupić nowe abażury do kinkietów, które w stylistyczny sposób będą odpowiadać odświeżonemu rodzaju wnętrza. Klosze do kinkietów mogą stać się efektownym wykończeniem wnętrza sypialni, czy salonu. Na rynku dostępnych jest wiele ich kolorów i rodzajów. Ostatnio popularne stały się abażury w ciemnych kolorach i owalnych kształtach. Dość często dodawane są do nich szklane wisiorki, które potęgują efekt – nie tylko dekoracyjny, ale także też ten związany z oświetleniem. Dzięki temu zabiegowi światło rozprasza się przez abażur, ale także szklane elementy. Jest to klosz idealny do salonu, bo nadaje pomieszczeniu eleganckiego charakteru oraz dobrego gustu. Bardzo modne są także abażury w formie kwadratowej lub prostokątnej, wybierane najczęściej w bardziej nowoczesnych aranżacjach wnętrz i w domach w stylu norweskim. W tych wzorach królują w barwach ciemnych oraz odcieniach szarości. Dzięki abażurom do kinkietów można w ciekawy i prosty sposób odmienić wnętrze i nadać mu odpowiedniego stylu.