[caption id="attachment_805" align="alignleft" width="300"]umywalka nablatowa Umywalka nablatowa, lustro, a może coś innego? Wspomóż przyjaciół w kosztach remontu w ramach prezentu![/caption] Remontowanie mieszkania jak każdy doskonale zdaje sobie sprawę jest procesem, który potrafi pochłonąć zarówno dużo czasu jak i środków. Poza praktycznymi aspektami trzeba rozważać również stylowość zakładanego wykończenia. Wysokiej jakości rozwiązania często znajdują się poza zasięgiem nadwyrężonego remontowego budżetu. Jest to najlepszy moment żeby pomóc.

Parapetówka od stylowej strony

Po wykończeniu mieszkania lub domu zawsze odbywa się „parapetówka”. Właściciele chcą się w końcu pochwalić efektami swoich wysiłków. Kupienie czegoś innego niż standardowa butelka wina może być znacznie lepszym pomysłem. Ciekawym rozwiązaniem jest sprezentowanie jakiegoś elementu wykończeniowego. Przeważnie w podarkach skupiamy się na drobnych dodatkach – jak gazetnik, stojak czy zasłony. A czemu by nie pójść o krok dalej? Umywalka nablatowa jako prezent? Jak najbardziej. Zakup trzeba tylko strategicznie omówić z właścicielami, ponieważ danie umywalki po fakcie raczej się nie sprawdzi. Jednak odwiedzając znajomych i sprawdzając postępy z aktualnych prac można od czasu do czasu wspomnieć, że takie lub inne rozwiązanie świetnie pasowałoby do wystroju. Umywalka nablatowa to zaledwie pojedynczy przykład. Opcji na rynku jest całe mnóstwo także, pomysłów na potencjalne podarki z pewnością nie zabraknie. Wyczucie stylu znajomych to często spory problem, w efekcie, którego podarunki na parapetówce w dużej mierze bywają nietrafione. Dlatego właśnie kupuje się „bezpieczne” prezenty jak np. markowy alkohol lub drobne dodatki, które nie będą w stanie zaburzyć wypracowywanego z mozołem w trakcie remontu końcowego efektu. Jednak tego typu banalne rozwiązania, mówiąc krótko powszednieją, nie wnoszą one sobą nic nowego, stając się rodzajem check boxa do odznaczenia na liście rzeczy do zrobienia.

Styl, niebanalność oraz jakość

Prezenty z wyżej półki na parapetówkę, zwyczajnie trzeba wcześniej omówić z właścicielami. Szczególnie, jeśli jest to element jak umywalka nablatowa, który będzie wywierał spory nacisk na ogólny styl wykończeniowy. Prezent na „zaś” jest coraz powszechniejszą opcją. Każdy kto przechodził zmagania z remontową rzeczywistością zdaje sobie sprawę z nagłymi problemami – np. gdy brakuje gotówki na określone rozwiązanie. „Dogadanie” się z właścicielami odnośnie prezentu jest najlepszym wyjściem. Znajomi wybierają my kupujemy i wszyscy są zadowoleni. Może być to zarówno element wykończeniowy, jak i praktyczne codzienne rozwiązanie. Złożenie się w kilka osób na nowoczesny odkurzacz jest prostym sposobem na pomoc bliskim nam osobom. Lato to czas kiedy remonty dzieją się coraz częściej. Jeśli ktoś z naszego środowiska rozpoczyna modernizację swojego domu lub mieszkania to trzymajmy rękę na pulsie i już teraz sprawdzajmy ciekawe dodatki, które mogą potencjalnie pasować.