Dzięki oświetleniu można wykreować zupełnie nową rzeczywistość w swoich wnętrzach. Żywy płomień palącej się świecy sprawia, że znane cztery kąty stają się magicznym miejscem, wypełnionym migotliwą grą półcieni. Taka aranżacja świetlna sprzyja intymnemu, przytulnemu nastrojowi w pomieszczeniu. Aby móc w pełni wykorzystać tkwiący w małym płomyku potencjał budowania domowego klimatu, niezbędna jest odpowiednia oprawa, która zapewni bezpieczne i stabilne ulokowanie podgrzewaczy, bądź świec w wybranych punktach pomieszczenia.

W tajemniczym stylu retro

W romantycznym blasku świecOsoby, które cenią stylowe przedmioty w klimacie vintage mogą wzbogacić swoje domowe wnętrza w świeczniki dekoracyjne nawiązujące do minionych czasów. Takie bibeloty najczęściej są masywne, bogato zdobione oraz sprawiają wrażenie wiekowych. Ten efekt zapewniają celowo, bądź w naturalny sposób powstałe objawy zużycia. Jeśli retro świecznik został wykonany z metalu, to materiał ten powinien być pokryty lekkim nalotem tlenku, natomiast produkty z ceramiki czy gipsu mogą być lekko popękane. Właśnie takie niedoskonałości sprawiają, że przedmiot nabiera duszy i staje się niezwykły. Świeczniki w stylu vintage idealnie pasują do ciężkich, mebli-antyków. Doskonale budują tajemniczy nastrój podczas jesiennych wieczorów, bądź spotkania we dwoje.

Nowoczesna prostota

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą i czystością form. Z minimalistycznym wnętrzem idealnie będą harmonizowały świeczniki dekoracyjne o nieskomplikowanych, geometrycznych kształtach. Stojaki na świece wykonane z połączenia metalu ze szkłem prezentują się lekko i świetliście. Tego rodzaju drobiazgi wprowadzają do pomieszczeń wrażenie harmonii i spokoju. Świeczniki pasujące do ascetycznego stylu nowoczesnych mieszkań najpiękniej prezentują się w neutralnych, stonowanych kolorach.

W zgodzie z naturą

Moda na wprowadzenie materiałów naturalnych do aranżacji wnętrz króluje już od dłuższego czasu. Świeczniki dekoracyjne mogą wspaniale podkreślić ten trend. Miejsce na świecę wydrążone w nieokorowanym kawałku konaru brzozy prezentuje się wyjątkowo. Równie pięknie wygląda drewniany świecznik, którego ozdobą są odsłonięte, starannie oszlifowane słoje. Kamień stanowi doskonały naturalny materiał na świecznik. Niezwykłą kompozycją, idealną do postawienia na stole podczas podwieczorku w gronie przyjaciół jest  kilka małych świeczek typu tealight ustawionych na płaskiej powierzchni dużego, nieoszlifowanego kamienia. Ze świecznikami dekoracyjnymi w stylu nawiązującym do natury najpiękniej harmonizują świece wykonane z plastra pszczelego wosku. Nie tylko prezentują się pięknie dzięki wyjątkowej fakturze stworzonej przez pszczoły, lecz również wypełniają pomieszczenie wspaniałym miodowym aromatem.

Jeśli też chcecie dopełnić tym wystrój domu, koniecznie przejrzyjcie ofertę sklepu https://szkloidekoracje.pl/pl/c/SWIECZNIKI-SZKLANE/15