FototapetaW ostatnich latach możemy zauważyć nagły powrót mody na fototapety. Te niezwykle popularne w latach 90-tych minionego wieku dekoracje, na nowo wróciły do łask, jednak tym razem w nieco innym, odświeżonym wydaniu. Zamiast tradycyjnych widoczków rajskich plaż, wschodów i zachodów słońca, mamy niezliczoną liczbę różnych kategorii wzorów i motywów dedykowanych nie tylko dla takich pomieszczeń jak salony, ale coraz częściej dla wnętrz tj. kuchnie, łazienki czy przedpokoje. Oczywiście duże zainteresowanie fototapetami odnosi się także do pokojów dziecięcych i młodzieżowych, gdzie kolor i ciekawa grafika odgrywa kluczową rolę w dekoracji wnętrza.

Współczesne fototapety nie znają ograniczeń w zakresie tematyki. Dzisiaj na powierzchni fototapet może znaleźć się dowolnego rodzaju zdjęcie lub motyw graficzny. To wszystko dzięki wręcz nieograniczonym możliwościom współczesnej grafiki komputerowej i nowoczesnych ploterów drukujących. Współczesne fototapety to także większa wytrzymałość i łatwiejszy niż dawniej sposób montażu. Przez ostatnie lata zmieniły się nie tylko materiały, z który produkuje się tego typu dekoracje. Zmieniły się również kleje, co ułatwia montaż fototapet na bardziej równych i gładkich ścianach, co także wpływa na finalny efekt takiej dekoracji. To wszystko składa się na zupełnie nowy, odświeżony wizerunek fototapet, które na równie z innymi dekoracjami ściennymi – tapetami, szablonami malarskimi, naklejkami – pozwalają nadawać wnętrzom bardziej oryginalnego, indywidualnego wyglądu i określonego, zamierzonego przez dekoratora charakteru.

Decydując się na wybór fototapety pamiętajmy, że tego typu dekoracja może nieco przytłaczać. Dlatego bardzo ważny jest skromny wystrój wnętrza, w którym położymy fototapetę, tak by nic nie odciągała od niej uwagi. W takim wnętrzu fototapeta staje się główną i w zasadzie jedyną dekoracją. Odpowiada za zbudowanie określonej atmosfery, nadając wnętrzu bardzo wyrazistego charakteru.

Obecnie tego typu dekoracji używa się nie tylko do ozdabiania wolnych ścian, ale także do wizualnego powiększenia wąskich lub ciasnych pomieszczeń tj. przedpokoje, łazienki czy kuchnie. W połączeniu z lustrami i odpowiednio rozmieszczonymi punktami świetlnymi, dobrze dobrana fototapeta może podnieść atrakcyjność każdego, na pierwszy rzut oka nieco klaustrofobicznego wnętrza. Oczywiście współcześnie dostępne fototapety odporne są na wilgoć i różnego rodzaju zabrudzenia, dlatego bez obaw możemy używać ich jako dodatkowych elementów dekoracyjnych w łazienkach i kuchniach.

Kup fototapety - sklep Decorations.pl poleca