krzesła i fotele

Komfortowe siedzenie jest niemal równie ważne jak komfortowe posłanie, dlatego też producenci mebli nieustannie walczą o to by stworzyć jak najwygodniejsze i jak najużyteczniejsze krzesła i fotele. Zgodnie z idealnym rozkładem dobowym każdy człowiek przez osiem godzin powinien spać, przez osiem pracować i przez pozostałem osiem odpoczywać. Podział ten oznacza, że mniej więcej przez osiem godzin dziennie będziemy siedzieć, niezależnie od tego czy w domu przed telewizorem czy też w pracy przed komputerem lub inną maszyną. Za nasz komfort podczas tego czasu opowiadają właśnie krzesła i fotele, z których korzystamy.

Idealna geometria ergonomii fotela

Nie istnieje jednolity i konkretny model wygodnego fotela, a to z tej prostej przyczyny, że każdy człowiek jest nieco inaczej zbudowany i ma inną masę ciała. Krzesła i fotele, komfortowe w opinii jednej osoby, nie spełnią często wymogów innej, dlatego, że o ile w przypadku sprzętu domowego, który dostosowany jest tylko i wyłącznie do naszych indywidualnych potrzeb, nie musimy się martwić opinią innych, o tyle w przypadku mebli biurowych problem ten ma wyjątkowo duże znaczenie. Na pomoc przychodzi nam tutaj rozmaita i wielopłaszczyznowa regulacja mebli biurowych, która wzoruje się na tej stosowanej chociażby w fotelach samochodowych czy lotniczych. Możliwość podniesienia siedziska oraz zmiany kąta nachylenia oparcia czy ułożenia podłokietników lub zagłówków to tyko podstawowe przykłady na to w jaki sposób jeden mebel można dostosować do wymogów kilku korzystających z niego osób. Tego typu fotele znajdziesz np. na stronie http://bbhomeonline.pl.

Jednak bez przesady

Wracając jednak do domowych pieleszy, trudno oczekiwać, żeby nasze salonowe krzesła i fotele posiadały przesadne możliwości regulacji, dlatego też ich wybór dyktowany jest jedynie subiektywną opinią nabywcy. Meble takie mają służyć przede wszystkim jemu, stąd też większą uwagę przywiązujemy niejednokrotnie do estetyki aniżeli do autentycznej ergonomii. Nie zapominajmy jednak, że odpowiednia geometria mebla, a także materiały z jakich został on wykonany, będą bezpośrednio odpowiedzialne za nasze doznania podczas jego użytkowania. Możemy odczuć to szczególnie dobitnie podczas przeciągających się proszonych obiadów z przełożonym, ale także podczas zwykłej rodzinnej kolacji w gronie najbliższych. Dlatego też przy wybieraniu mebli jakimi są krzesła i fotele dajmy sobie trochę czasu na przetestowanie komfortu siedzenia i przećwiczmy jak nam się z mebla korzysta. Jeżeli zaniedbamy tej procedury alternatywą może się okazać jedynie siedzenie na ziemi.