Setki jeśli nie tysiące różnych wzorów, dziesiątki kolorów i kształtów płytek ceramicznych oferowanych przez wielu producentów tj. hiszpański Venis, nie ułatwiają podjęcia decyzji o wyborze konkretnego produktu do wykończenia domowej łazienki. Jeśli szukasz jakiejś ciekawej inspiracji, być może zainteresują cię dwa klasyczne, ale zupełnie od siebie różne rozwiązania. Łazienka na jasno i łazienka na ciemno. Poniżej znajdziesz krótki opis pomysłów na ozdobienie, wykończenie i wyposażenie przykładowej łazienki w tych dwóch, zupełnie od siebie różnych stylach.

Jasna łazienka

Decyzja o wyborze jasnego stylu aranżacji polecana jest zwłaszcza tym osobom, które nie dysponują zbyt dużą łazienką, a także tym osobom, które są zwolennikami jasnych, pobudzających i rozświetlających przestrzeń kolorów. Wybór jasnej stylizacji to możliwość stworzenia bardzo higienicznej, czystej i jasnej przestrzeni, która będzie dobrze komponowała się z pozostałą częścią mieszkania – większość współczesnych mieszkań aranżowana jest właśnie w jasnych kolorach. Poza tym jasne płytki ceramiczne, na przykład płytki ceramiczne marki Venis będą współgrały z jasną kolorystyką ceramiki użytkowej, czyli z umywalkami i sedesem, a także z pozostałym wyposażeniem łazienki, czyli z wanną lub kabiną prysznicową, a także z pralką czy standardowo białym koszem na brudną bieliznę. Dzięki zastosowaniu jasnych kafli nie musisz troszczyć się o dodatkową zabudowę umywalki czy pralki, ponieważ i tak nie będą się one zanadto rzucały w oczy.

Łazienka ciemna

Zastosowanie ciemnych płytek ceramicznych na ścianach, na przykład dużych kafli marki Venis sprawi, że łazienka stanie się zdecydowanie bardziej wyrazista, mocno kontrastująca z resztą domowych pomieszczeń. Takie rozwiązanie może nieco przytłaczać w małych pomieszczeniach, ale jeśli dysponujesz przestronną łazienką, wykończenie jej ścian ciemnymi, a nawet czarnymi kaflami może wywołać niezwykle pozytywny, a z pewnością bardzo zaskakujący efekt wizualny. Ciemny kolor ścian będzie doskonale kontrastował z białą ceramiką. To idealne połączenie, jeśli sięgasz po bardziej wyszukane modele umywalek czy sedesów, a także jeśli decydujesz się przynajmniej na częściową ich zabudowę. Biel na tle czerni zawsze wygląda intrygująco i tego typu łazienki mają w sobie niepowtarzalny urok. Trzeba jednak pamiętać, że w ciemnych łazienkach większą rolę odgrywa oświetlenie, które współtworzy nieco tajemniczy, bardziej wyrafinowany klimat miejsca. W związku z tym, wyposażenie takiej łazienki może być bardziej kłopotliwe i zdecydowanie bardziej kosztowne.

Szeroki wybór w sklepie internetowym Banyo.pl