Dzieci uwielbiają mieć swoje własne przyjęcia urodzinowe, zwłaszcza jeśli ich urodziny przypadają wiosną czy latem, a na dworze panuje piękna pogoda. W takich okolicznościach warto przenieść przyjęcia do ogrodu, wykorzystując praktyczne i estetyczne zarazem pomysły na ozdoby oraz urozmaicenie zabawy urodzinowej.

Nie da się ukryć, że dzieci nastawiają się na zupełnie inne spędzanie urodzin niż osoby dorosłe, dlatego też wiele aktywności trzeba zaplanować z myślą specjalnie o nich. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku różne namioty dla dzieci, które dają sporą dozę opcji na stworzenie niesamowitych miejsc do zabawy.

Najpierw miejsca praktyczne

Namiot dla dzieci do postawienia w ogrodzie wyróżni się kilkoma istotnymi cechami: mają wzmocnione dno, dodatkowe moskitiery oraz zróżnicowane kształty. Jeśli chcemy stworzyć istny plac zabaw, który jednak potem będzie łatwo złożyć, to zdecydowanie namiot dla dzieci jest opcją idealną. W tym celu warto wybierać namioty o zróżnicowanej budowie. Duży i kwadratowy będzie służył dzieciom do odpoczynku i siedzenia, dlatego warto wyposażyć go w odpowiednie, wygodne poduszki. Drugi, dość wysoki namiot może być idealny do trzymania napojów i poczęstunku – dobrze jest go zabezpieczyć moskitierami, co sprawi, że do wnętrza nie będą wlatywać żadne owady. Dodatkowo możemy wywiesić przy wejściu również balony z helem, obciążone specjalnymi, nasączonymi odstraszającymi olejkami eterycznymi torebkami – będą stanowiły ozdobę i element funkcjonalny.

A potem zabawa!

Namiot dla dzieci daje wiele możliwości stworzenia ciekawych miejsc do zabawy. Jeśli wybierzemy taki z nieco wyższym dnem, zabezpieczonym dodatkowo na brzegach, a następnie dno wypełnimy kuleczkami z plastiku, to zyskamy ciekawe miejsce dla najmłodszych. Kilka namiotów połączonych specjalnymi tunelami będzie ciekawym placem zabaw, a w jego wnętrzu możemy umieścić ciekawe wskazówki, które doprowadzą dzieci do łakoci. Warto tylko zadbać, aby wszystkie elementy metalowe były dobrze zabezpieczone, zaś same namioty dla dzieci zrobione z materiału, który jest dobrze wentylowany oraz chroni przed promieniami słonecznymi.