Szukając efektownych sposób na dekorację łazienki coraz częściej sięgamy po nieszablonowe rozwiązania, dzięki którym wnętrza naszych łazienek zyskują na atrakcyjności wyglądu, stają się niepowtarzalne i bardziej wyraziste. Jednym z pomysłów na taką łazienkową dekorację mogą być kolorowe, półprzezroczyste woreczki organza. Materiał typu organza jest tani, trwały, efektownie wygląda i co bardzo ważne, jest transparentny. W związku z tym, z powodzeniem może być użyty do wykonania takich dekoracyjnych woreczków.

Dlaczego organza to dobry materiał na woreczki dekoracyjne?

Organza to cieniutka, bardzo lekka i częściowo przezroczysta tkanina, tradycyjnie wykonana z przędzy jedwabnej, charakteryzującą się zwiewnością i delikatnością. W przypadku interesujących nas woreczków z organzy, lepszym wyborem będzie jednak organza wykonana z włókien syntetycznych, które nie chłoną wilgoci, co w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka jest niezwykle pożądaną i cenną właściwością. Najlepszym wyborem będzie nylon lub poliester, z którego można wykonać naprawdę wytrzymałe woreczki organza. Syntetyczna tkanina na woreczki wciąż może być materiałem delikatnym i półprzezroczystym, co jest niezwykle ważne, gdy we wnętrzu takiego woreczka chcemy umieścić przedmioty o charakterze dekoracyjnym tj. zapachowe mydełka, świeczki, sole do kąpieli czy kolorowe kamyki.

Dlaczego organza to dobry materiał na woreczki dekoracyjne?

Jak uszyć woreczki z organzy?

Do samodzielnego wykonania dekoracyjnych woreczków z organzy wystarczy kawałek materiału – im większy tym więcej woreczków będziemy mogli wykonać. Potrzebne będą nam również nożyczki i szablon do wycinania lub kredka do zaznaczenia linii cięcia. Warto również zaopatrzyć się w kolorowe tasiemki. Materiał tniemy na równe kwadratowe kawałki, które zwijamy w formę sakiewki i przewiązujemy kolorową tasiemką. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie takich dekoracji, w sklepach internetowych bez trudu znajdziemy gotowe woreczki organza. Co ważne, syntetyczna organza jest tania, a zatem i woreczki z tego typu materiału będą wyjątkowo tanie. Znajdziemy je w szerokim wyborze kolorów, rozmiarów i krojów.