Chcąc urządzić swoje wymarzone gniazdko, nie można zapomnieć o tym jak ważną rolę może (przy odpowiedniej kreatywności i chęci pracy) stanowić balkon, jeśli chodzi o wystrój całego mieszkania lub domu. Na balkonie możemy urządzić idealny kącik wypoczynkowy, w którym przyjemnie będzie napić się kawy ze znajomymi lub poleżeć z książką w ręce. Oczywiście istnieje wiele gotowych zestawów mebli balkonowych, jednak, aby nadać swojemu niepowtarzalny i oryginalny look nie wystarczy mieć wypchany portfel. Oryginalny styl możemy zagwarantować sobie jedynie poprzez połączenie pomysłowości oraz zapału do aranżacji. Samodzielnie wykonane meble będą doskonałą podstawą dla stworzenia niebanalnego klimatu na tym skrawku podłogi.

Meble z palety na balkonie

Jeśli chodzi o meble balkonowe, ważną cechą każdego z nich powinna być trwałość i odporność na zmienne warunki klimatyczne. Wśród dekoratorów wnętrz panuje ostatnimi czasy moda na wplatanie do minimalistycznie urządzonych pomieszczeń elementów eko, takich jak meble z europalet. To właśnie one mogą być podstawowym materiałem do budowy wygodnych i estetycznie wyglądających mebli. Żeby stworzone przez nas meble balkonowy służyły długo, nie wolno zapominać oczywiście o odpowiedniej impregnacji. palety na balkonie Istnieje wiele stron z inspiracjami na własny balkon marzeń, a wśród nich z pewnością znajdziemy taką formę wykorzystania palet, która będzie nam odpowiadała. Oprócz suchego i zaimpregnowanego drewna paletowego bardzo ważną rolę pełni tu dobór jak największych i najwygodniejszych poduch (nikt nie chce przecież czuć desek na skórze) - te dostępne są we wszystkich sklepach z asortymentem ogrodowym, a zważywszy na fakt, iż surowiec, z którego wykonane są meble niespecjalnie obciążył naszą kieszeń warto wydać nieco więcej na poduszki dobrej jakości.

Czy palety na małym balkonie to dobry pomysł?

Gdy mamy mały balkon czasem trudno jest nam go zagospodarować. Wydaje nam się, że jak bardzo byśmy się nie starali, po prostu będzie ciasno. Oczywiście w przypadku małych powierzchni, nie należy przesadzać z meblami i dodatkami. Jednak palety na małym balkonie jak najbardziej się sprawdzą. Przede wszystkim one również są małe i zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Jeśli mamy odpowiedni sprzęt, możemy na potrzeby naszego balkonu je nieco skrócić. Wówczas choć miejsca do siedzenia będzie nieco mniej, będziemy mieli możliwość na lepsze zagospodarowanie całej przestrzeni. Można paletę ustawić jako stół, natomiast kolejne palety rozciąć wzdłuż. Dzięki temu otrzymamy w gruncie rzeczy komplet mebli. Palety są bardzo proste w obróbce, dlatego jesteśmy w stanie tych przeróbek dokonać sami. Poza tym jeśli nie będziemy danego dnia potrzebować tam miejsc siedzących, z łatwością można ustawić je pod ścianą. Ich prosty wygląd, materiał wykonania i przede wszystkim cena sprawiają, że łatwo można je rozmieścić, przechowywać i nabyć.