W każdym sezonie zmieniają się trendy dotyczące organizowania ślubów czy innych uroczystości, na które zapraszamy rodzinę i znajomych. Nie inaczej jest również w przypadku rozmaitych dekoracji, które mogą być w jednym roku zupełnie inne aniżeli w kolejnym. Z tego powodu przygotowanie samodzielnych dekoracji krzeseł wielu osobom wydaje się trudne – a takie nie jest, jeśli dobrze się za to zabierzemy.

Najlepiej będzie wybrać przede wszystkim wygodny materiał, który będzie łatwo udrapować, a potem usunąć z krzeseł. Dobrze sprawdza się tutaj tiul w rolce, czyli materiał bardzo plastyczny, a jednocześnie niezwykle estetyczny, który możemy przygotować w dowolnych kolorze, szerokości oraz stylu. Sprawdźmy zatem, czym się kierować przy wyborze tego rodzaju materiału na dodatki.

Najpierw dobierz materiały

Podstawowym krokiem jest dobranie odpowiednich materiałów, które będą trwałe, przydadzą się do stworzenia praktycznej strony dekoracji, a przy okazji będą ze sobą współgrały pod względem kolorów. Doskonale sprawdzi się tutaj tiul w rolce o odpowiedniej szerokości. Najwęższe rolki o szerokości kilku centymetrów sprawdzą się na niewielkie ozdoby, do krzeseł jednak sprawdzą się większe szerokości, zwłaszcza gdy ozdoba ma być spora. Dodatkowo niezbędne jest wybranie odpowiedniego koloru wstążek oraz innych dodatków. Warto zastanowić się nad metodą mocowania tiulu w rolce – samo zawiązanie materiału może być zbyt nietrwałe, stąd dobrze jest pomyśleć też o zaciskach czy specjalnym kleju.

Tiul na rolce

Dlaczego na rolce?

W zasadzie możemy wybrać dowolny rodzaj tiulu, polecany jest jednak ten pakowany na rolce. Dlaczego właśnie tak? Przede wszystkim z uwagi na to, że tego rodzaju tiul jest od razu wyprasowany, a wiec zyskujemy materiał bardzo gładki oraz przygotowany w delikatny sposób. Co więcej, tiul na rolce możemy dowolnie rozwinąć czy zwinąć w razie potrzeby, a jest on również łatwiejszy do zakupienia na metry. Ostatecznie możemy w ten sposób wybrać najróżniejsze kolory, bo tiul na rolce dostępny jest w szerokiej palecie barw.