poduszki ozdobne folkowo-etnicznePoduszki ozdobne folkowo-etniczne, haftowane obrusy i serwetki, piękne zasłony, pstrokate dywany, przytulne koce, rzeźby, naczynia i kwiaty – to wszystko elementy dekoracyjne, które pomogą stworzyć styl folk w każdym pomieszczeniu. Bogaty asortyment ozdób na współczesnym rynku pomoże dobrać nie tylko dekoracje o wzorach skandynawskich, które dzisiaj cieszą się niezwykłą popularnością, ale także podkreślić styl słowiański, indyjski, arabski lub indiański.

Styl słowiański

Każda osoba, która lubi skandynawskie wzory, powinna zwrócić uwagę na styl słowiański. Takie wzornictwo jest bardzo dobrą alternatywą dla północnego stylu, która kreuje ciepłą i rodzinną atmosferę w każdym domu.

Oczywiście, podstawowe elementy dekoracyjne, które nadają pomieszczeniu akcent ludowy, to rozmaite artykuły tekstylne, takie jak koce, dywany, zasłonki oraz poduszki ozdobne folkowo-etniczne (te znajdziesz na https://www.artmini.pl/pol_m_Poduszki-ozdobne_Poduszki-Folk-Etno-239.html). Podstawowym ornamentem, charakterystycznym dla tego stylu, bez wątpienia są rozmaite kwiaty. Warto także mieć na uwadze, że każdy naród słowiański posiada własne wzory ludowe, które mogą znacznie się różnić i urozmaicać wygląd pomieszczenia.

Ważnym dodatkiem dla stylu słowiańskiego są ekspozycje z drewnianych, malowanych ręcznie, naczyń.

Egzotyka w mieszkaniu

Wzornictwo indyjskie i arabskie także znajduje miejsce w wystroju wnętrz. Obydwa style charakteryzują się dużą ilością kwiatów, rzeźb a także miniaturowymi fontannami pokojowymi.

Oczywiście, jedno z najważniejszych miejsc w takich pomieszczeniach posiada poduszki ozdobne folkowo-etniczne. Te elementy dekoracyjne wyglądają zupełnie inaczej, aniżeli poduszki o wzorach słowiańskich. Przede wszystkim, materiały tekstylne, z których takie poduszki są produkowane, to satyna, jedwab lub inna tkanina błyszcząca. Hafty na takich poduszkach są nie tylko bardzo kolorowe i pstrokate, ale także często zawierają błyszczące nicie i koraliki. Ponadto, poduszki arabskie lub indyjskie bardzo często są zdobione dodatkowymi elementami po obwodzie, między innymi frędzlami lub pędzelkami.

Styl indiański

Styl indiański nabrał popularności w ostatnich latach dzięki temu, że wielu projektantów mody odzieżowej zwróciło na niego swoją uwagę. Dzięki tym osobom w sklepach pojawiły się piękne lekkie koszule o nietypowych haftach, ozdoby z piórkami i nawet tatuaże z łapaczami snów.

Ponieważ styl indiański to całkowicie nietypowe wzornictwo, może on zostać najlepszym wyborem dla osób, które chcą podkreślić swoją indywidualność. W indiańskiej kulturze istnieje ogromna baza niezwykłych ornamentów i grafik, które mogą być użyte do każdego elementu tekstylnego w domu. Podstawowe wzory pasiaste to bardzo dobry motyw dla obrusów, tapicerek oraz dywaników. Natomiast poduszki ozdobne folkowo-etniczne mogą posiadać jeden z niezwykle pięknych i skomplikowanych symboli, używanych przez Indian.
Oczywiście, dodatkowymi ozdobami w pomieszczeniu mogą być egzotyczne rośliny, świece, łapacze snów a także inne zawieszki na sufit.