Moda na tapety w paski nigdy nie przemija. Były modne 100 lat temu, będą modne w kolejnych stuleciach. Pasy wspaniale kreują pomieszczenie. Mogą poszerzyć zbyt wąskie i zbyt wysokie pomieszczenie i je optycznie skrócić, jeżeli prążki układają się w poprzek, mogą je zwęzić i podwyższyć, jeżeli pasy ułożymy wzdłuż. Ciemny, wąski i ciasny korytarz nabierze zupełnie innego charakteru, jeżeli optycznie poszerzymy go tapetą w jasne, szerokie pasy. Nie zawsze trzeba tapetować całe ściany. Czasami, dla uzyskania wspaniałego, wizualnego efektu wystarczy ozdobić jedną lub dwie ściany.

Najmodniejsze kolory pasów na tapetach

Tapety w paski

Najmodniejsze są obecnie tapety utrzymane w jasnej, pastelowej tonacji. Biały z szarym, szary z blado-różowym, biały z pastelowym - morskim lub spłowiałym różem. To kolorystyka wnętrz w stylu skandynawskim. Jeżeli jednak ten styl wydaje się komuś zbyt chłodny lub surowy, a dotychczasowy wystrój wnętrza się znudził, wystarczy kilka prostych i niedrogich zmian, by pokój stał się bardziej przytulny i ciekawy. Jedną ścianę można ozdobić pasiastą tapetą, na kanapy położyć kilka, w pasujących kolorystycznie poduszek, na oknie zasłony i nasz salon zmienia się w przytulny i ciepły pokój. Dla koneserów stylu angielskiego polecane są tapety, na których jeden pas jest gładki, natomiast drugi tworzą drobne, blade różyczki.

W jakich pomieszczeniach najlepiej wyglądają tapety w pasy?

Nie ma takiego miejsca w domu, gdzie tapeta w pasy wyglądałaby źle. Pasy nie dość, że pomagają optycznie zmieniać szerokość i wysokość pomieszczenia lub pojedynczej ściany, to nadają mu niezwykle ciepły, domowy ton. Szerokie, pastelowe pasy wspaniale wyglądają na ścianach sypialni. Tworzą wrażenie ciepła, przytulności i czystości. Pasy biało -błękitne wprowadzone do mieszkania delikatnie nawiążą do stylu marynistycznego. Dodatkowe ozdoby z emblematami kotwic, sznurka oraz żaglówka postawiona na komodzie pięknie dopełnią całości. Łazienka to kolejne miejsce, gdzie tapeta w pasy będzie się idealnie komponować. Nie trzeba już, na szczęście układać kafli od podłogi po sufit. Bez trudu można kupić tapety przeznaczone do łazienek, w tym w modne, szerokie pasy. Kuchnia -to  kolejne miejsce, gdzie tapety pięknie wyglądają oraz kolejne miejsce, które można optycznie powiększyć lub zwęzić odpowiednim ułożeniem tapet.

Mieszkanie w stylu angielskiego wybrzeża.

Jasne (na ogół białe), duże i ciężkie meble, głębokie, wygodne pastelowe kanapy i szerokie pasy tapet na ścianach to wręcz klasyka angielskich, nadmorskich domów. To, co w takich miejscach zasługuje na uwagę, to łączenie tapet i wzorów. Więc jeden fragment ściany jest w pasy, a drugi w delikatne kwiaty w tej samej tonacji kolorystycznej. Czasami tapety układa się naprzemiennie - czyli jeden pas tapety w pasy, drugi w inne wzory. Najważniejsze jest utrzymanie jednolitej konsekwencji kolorystycznej, wówczas można mieć gwarancję utrzymania niezwykłego efektu wizualnego. Polecamy przed zakupem przejrzeć oferty sklepów internetowych, np: https://www.dekoori.pl/kategoria/tapety-w-paski