Współczesne restauracje niczym nie przypominają tych z tzw. epoki słusznie minionej. Są prawdziwymi cudeńkami architektonicznymi. Na pierwszy rzut oka niepozorne budynki kryją nowoczesne, odrobinę modernistyczne wnętrza. Wystrojem współczesnych restauracji zajmują się specjalni projektanci, którzy oceniają potencjał miejsca oraz wygląd innych budynków w pobliżu, aby jak najlepiej uwidocznić klimat uliczki, dzielnicy, albo wręcz całego miasta. Oczywiście swoją restaurację można urządzić wedle własnych upodobań, ale należy zastosować przy tym kilka podstawowych zasad.

Gra świateł

Dekoracje do restauracji

Bardzo ważny czynnik, który stanowi o wyglądzie współczesnych, nowoczesnych restauracji to dobre oświetlenie budynku. W lokalu musi być odpowiednia ilość okien, które zagwarantują pomieszczeniu nie tylko cyrkulację świeżego powietrza, ale pomoże rozjaśnić wnętrze. Aby móc pozwolić oświetleniu na tzw. grę świateł należy pochylić się nad kolorem ścian oraz mebli. Malując pomieszczenie na jasne kolory, można optycznie powiększyć przestrzeń, ale także sprawić, że w lokalu zapanuje jasność. Promienie słoneczne są odpowiedzialne za dostarczanie do organizmu ludzkiego witaminy D. Jeśli zapewnimy klientom restauracji dobry dostęp do energii słonecznej to możemy sprawić, że oprócz wyśmienitego jedzenia oraz pięknego wystroju, wprawimy ich w dobre samopoczucie, a chyba każdy przecież lubi ogrzewać się w Słońcu. W połączeniu z esencjonalnymi daniami z całą pewnością przeniesie się klientów lokalu do idyllicznej, metafizycznej przestrzeni, której nie będzie się chciało opuszczać.

Smakowite szczegóły

Podobnie jak w kuchni należy zadbać o każdy szczegół przygotowywanych potraw, tak samo trzeba zachować się podczas urządzania wnętrza restauracji. Wysmakowane szczegóły mogą sprawić, że nada się przestrzeni wyższy wymiar. Co prawda, nie należy przesadzać z dodatkami. Zbyt duża ilość kwiatów, wazonów, czy obrazów może spowodować, że klienci restauracji będą czuć się przytłoczeni. Należy znaleźć oczekiwany balans pomiędzy dopieszczeniem wyglądu lokalu, a przesłaniem, które wpisuje się w daną tematykę, która przyświeca właścicielom restauracji. Bardzo popularnym dodatkiem, którego obecność można zaobserwować w nowoczesnych lokalach jest mnogość lamp. Takie oświetlenie pomieszczenia może fenomenalnie współgrać z romantycznym nastrojem wieczornych kolacji oraz przede wszystkim w chłodne jesienne dni, kiedy bardzo szybko robi się ciemno sprawić, że restauracja będzie się mienić z zewnątrz, jako przestrzeń spokoju i wypoczynku. Idąc dalej tym tropem równie modnym dodatkiem są lampiony oraz całe systemy świetlne. Co więcej, warto w wystroju restauracji zastosować żywe rośliny, które w odróżnieniu od sztucznych kwiatów wytwarzają rodzinną atmosferę. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie drewnianych elementów oraz samych stosów drewna, którego esencjonalny zapach wyniesie lokal na inny wymiar doznań zmysłowych. Jednak przede wszystkim w doborze dodatków do wystroju restauracji należy trzymać się jednej zasady, a mianowicie mniej znaczy więcej. Skromność sama w sobie jest najlepszym pomysłem na urządzenie własnego lokalu i tylko dodanie wysmakowanych szczegółów jest pożądane. Z propozycjami takich dekoracji do restauracji można zapoznać się na stronie https://dladomuirestauracji.pl/