Urządzając wnętrza często szukamy oryginalnych dodatków i dekoracji, które wypełnią przestrzeń pustych ścian i podkreślą stylistykę całego wnętrza. Na szczęście, obecnie można znaleźć w sklepach bardzo wiele pięknych rzeczy, których cena wcale nie musi być wygórowana. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dekoracje ścienne wykonane z metalu- jest to oryginalny sposób na ozdabianie pomieszczeń w nowoczesny sposób. Jakie dekoracje tego typu wybrać i do jakiej stylistyki będą one pasować?

Świetna propozycja do wnętrz nowoczesnych

Obraz metalowyObraz metalowy zazwyczaj jest utrzymany w kolorystyce monochromatycznej, pewnym standardem są obrazy wykonywane w kolorze czarnym. Z jednej strony wygląda to bardzo elegancko, z drugiej jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że można taki obraz dopasować do każdego wnętrza, bez względu na to, jaka dominuje w nim kolorystyka wykończenia. Z pewnością, znacznie łatwiej jest dobrać do wnętrza obraz metalowy niż kolorowe pejzaże czy plakaty, które dodatkowo wprowadzają do środka pewne zamieszanie. Dlatego też metalowe elementy dekoracyjne na ściany najlepiej pasują do wnętrz nowoczesnych, eleganckich, minimalistycznych, skandynawskich, industrialnych oraz loftowych. Są oszczędne pod względem kolorystyki i formy, ale z pewnością nie są nudne. Doskonale komponują się z czarnymi lampami w stylu loftowym oraz z innymi dodatkami, które będą również wykonane z kutego metalu.

Na jakie obrazy i dekoracje powinniśmy zwrócić uwagę?

Sporo zależy od tego, jaką ilością wolnego miejsca na ścianie dysponujemy. Pamiętajmy także o tym, że wybrany przez nas obraz metalowy ma pełnić funkcję dekoracji, a z pewnością nią nie będzie jeśli na siłę wciśniemy go w nieodpowiednie miejsce. Jeśli nasza przestrzeń jest mocno ograniczona, ale chcielibyśmy w danym miejscu dodać pewien element, aby było bardziej przytulnie- zdecydujmy się na mniejszą dekorację ścienną. To może być jakiś element wykonany z metalu- motyl, kwiat czy jakiś symbol, a nawet zegar, który dodatkowo pełni funkcję praktyczną. Natomiast w momencie, kiedy mamy do dyspozycji całą ścianę- możemy pozwolić sobie na cały obraz, który dodatkowo będzie we właściwy sposób wyeksponowany. Obraz może nawiązywać do natury, ale może też być pewną abstrakcją pełną geometrycznych wzorów. Na pewno będzie na siebie zwracał uwagę i przyciągał wzrok każdego, kto nas odwiedzi. Dodatkowo, aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, możemy odpowiednio przygotować ścianę, na której taki obraz się pojawi, na przykład poprzez pomalowanie jej farbą strukturalną, wyłożenie panelami ściennymi lub też obłożenie imitacją tradycyjnej cegły.