Przez znaczną większość inwestorów, którzy zajmują się budowaniem domów, ogrzewanie gazowe jest traktowane jako sposób domyślny na ogrzewanie domu. Od niego niejako się wychodzi.

Domyślny sposób ogrzewania

piece gazoweIstotne są dokładnie trzy największe zalety gazowego ogrzewania. Pierwsza zaleta to kwestia tego, że gaz zimny jest tani. Po drugie paliwo to może być spalane bardzo efektywnie w piecach gazowych. A po trzecie, dzięki wszelkim możliwościom spalania w kotłach automatycznych jest to paliwo, którego użycie w zasadzie jest bezobsługowe. Dla każdego inna z powyższych zalet jest najważniejsza. Jednak bez wątpienia piece gazowe i sposób ogrzewania przy ich pomocy jest świetnym wyborem.

Gaz ziemny

Gaz ziemny to paliwo, które nadaje się doskonale do spalania w specjalnych piecach. Chodzi oczywiście o piece gazowe kondensacyjne. Dzięki temu, że zawiera w sobie dużo wodoru, to spaliny zawierają bardzo dużo wodnej pary. To z kolei sprawia, że ze skropleniem tejże pary wodnej ze spalin odzyskać można bardzo dużo energii. W teorii zaś sprawność kondensacyjnych kotłów na ziemny gaz sięgać może aż 111%, podczas gdy już sprawność kotłów na propan jest o wiele niższa. O dalsze kilka procentowych punktów niższa jest prawność kondensacyjnych kotłów na opałowy olej.

Bezobsługowość

Dla wielu osób jednak najważniejszą kwestią jest bezobsługowość. W przypadku ogrzewania na gaz, to nasza funkcja ogranicza się do regulowania rachunków za gaz. W razie potrzeby także regulowanie parametrów samej pracy grzewczej instalacji. Nie ma już konieczności zamawiania nowej dostawy paliwa, dosypywania węgla do kotła, pilnowania rozładunku węgla i tak dalej. Piece gazowe są wyposażone w elementy, które służą do zainicjowania płomienia. Może to być na przykład elektryczna iskra. Są także inne zalety. Chodzi o to, że spalanie ziemnego gazu jest bardzo ekologiczne. Nie zawiera siarki ani też niepalnych cząstek. Właśnie z tego powodu z komina nie wydobywają się pyły czy też tlenki siaki. Tlenki azotu, niestety tak.

Gazowe ogrzewanie również jest czyste. Nie mamy pyłu węglowego ani też popiołu. Piec gazowy jest naprawdę niekłopotliwy w użytkowania. Można zamontować go z powodzeniem w pomieszczeniach użytkowych, jak na przykład w kuchni czy też w łazience. Nie ma zatem potrzeby przeznaczania pomieszczenia specjalnego na kotłownię czy też na magazyn opału. Jest to naprawdę ważne. Powinniśmy zatem docenić ogrzewanie gazowe i przemyśleć sobie ten typ ogrzewania u siebie. Na pewno będziemy zadowoleni. Więcej informacji można znaleźć tutaj https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/kotly-gazowe/.