Współcześnie nie brakuje sklepów i producentów oferujących nowoczesne narożniki, które nie tylko idealnie sprawdzają się w roli elementu do spania, jak i wypoczynku w ciągu dnia. Wyobraźnia osób specjalizujących się w ich projektowaniu nie zna granic. Te kanapy bowiem przybierają rozmaite formy. Mogą przyjmować postać modułu wypoczynkowego, który zarówno świetnie prezentować się będzie w kącie pomieszczenia, jak i w samym jego środku, a także sofy. Jednak bez względu na to, który rodzaj wybierzemy, możemy być pewni o jego wielofunkcyjności i wielozadaniowości.

Do małych, jak i dużych pomieszczeń

nowoczesne narożniki w sypialni

Mitem jest przekonanie, że nowoczesne narożniki najlepiej prezentują się wyłącznie w dużych przestrzeniach. Tak naprawdę, wszystko zależy od formy i rozmiaru, dzięki czemu z powodzeniem można go wykorzystać w małej kawalerce, jak i przestronnym salonie. W pierwszym wypadku najlepiej sprawdzą się rozkładane fotele i kanapy narożne, które idealnie zagospodarują każdy centymetr wolnej powierzchni. Jeden mebel sprawdzi się zarówno w roli kompletu wypoczynkowego, jak i łóżka do spania. W dużych pomieszczeniach, nowoczesne narożniki można umiejscowić zarówno w kącie, jak i centralnej części.

O czym pamiętać przed zakupem?

Aby jednak nowoczesny narożnik należycie wypełniał zadaną funkcję, musi spełnić kilka czynników. Po pierwsze, zastosowana tapicerka musi być miękka i przewiewna. Doskonale w tym zakresie sprawdzą się naturalne materiały, jak len, skóra czy bawełna. W dalszej kolejności na uwagę zasługuje kolor. Aby zachować ład i harmonię, optymalnie jeśli sofa nie będzie utrzymana w awangardowej kolorystyce. Zalecaną paletą barw jest biel, szarość, beż oraz odcienie pastelowe. Przez wielu chętnie wybierana jest też czerń. I choć bardzo dobrze wpisuje się do współczesnych aranżacji, niemniej jednak zabiera światło, sprawiając że wnętrze jest optycznie mniejsze. Neutralną kolorystykę nowoczesnego narożnika można zatem przełamać dekoracyjnymi poduszkami, podkreślającymi dominujący styl panujący we wnętrzu.