Odpowiedni projekt, staranny wybór mebli oraz rozmieszczenie szafek i sprzętów AGD sprawiają, że urządzana przez nas na nowo kuchnia staje się funkcjonalna i praktyczna. Aby jednak nadać jej wyjątkowego charakteru warto sięgnąć po rozmaite dostępne na rynku elementy dekoracyjne. Bardzo ważne będą zarówno kwiaty jak i tekstylia. Niebagatelne jednak znaczenie mają dekoracje ścienne. Różnego rodzaju plakaty, obrazy, zdjęcia oraz grafiki bez trudu dostaniemy niemalże w każdym markecie. Wśród nich nie bez powodu największą popularnością cieszą się obrazy oraz plakaty typograficzne.

Obrazy do kuchni

Obrazy do kuchni powinny nie tylko współgrać z ogólną stylistyką pomieszczenia, ale również nawiązywać do tematyki kulinarnej. Bardzo ciekawym rozwiązaniem Obrazy do kuchnisą czarno-białe zdjęcia lub obrazy malowane akwarelą tworzące dużą galerię. Nie wymaga to od mieszkańców szczególnych nakładów finansowych, można je bowiem wykonać samodzielnie. Ciekawą i bardzo modną w ostatnim czasie propozycją są galerie ścienne stworzone z różnych obrazów oprawionych w różne ramy. Tak naprawdę nie ma tutaj absolutnie żadnych ograniczeń – mogą to być malowidła kolorowe i krzykliwe lub też stonowane i monotematyczne. Wszystko zależy od upodobań mieszkańców.

Plakaty typograficzne

Bardzo popularną w ostatnim czasie i jednocześnie niedrogą dekoracją ścienną, która doskonale sprawdzi się również w naszych kuchniach są tzw. plakaty typograficzne. Są to grafiki oparte na najczęściej zabawnym tekście. Niekiedy jest to także cytat. Tekst ten może nawiązywać do tematyki kulinarnej, wyrażać miłość lub niechęć do gotowania lub konkretnych potraw. Bardzo dużo plakatów typograficznych dedykowanych do kuchni bazuje na miłości do czekolady lub kawy.

Plakaty typograficzne nie są szczególnie kosztowne. Można je nabyć w każdym niemalże markecie lub z łatwością wykonać samodzielnie. Umieszczony na nich tekst może nawiązywać do rodzinnej anegdoty lub upodobań kulinarnych domowników. Niektóre tylko oryginalne dzieła bywają stosunkowo drogie.