W przydomowych ogródkach coraz częściej można spotkać trampoliny. Dla dzieci stanowią niezłą uciechę, ale nie tylko. Z ich dobrodziejstw zaczynają korzystać także rodzice, doceniając wpływ, jaki wywierają na sylwetkę i ogólną kondycję organizmu. Jeśli zatem nie ma żadnych przeciwwskazań, co do ich użytkowania, można do woli oddać się błogiemu skakaniu ze swoimi pociechami.

Czy to jest bezpieczne?

Wielu rodziców, zanim zdecyduje się na kupno trampoliny dla dzieci (https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-ogrodowe-158.html), miewa wątpliwości, co do bezpieczeństwa użytkowania. Duży udział w tym zakresie odgrywają materiały użyte do produkcji, w szczególności mata. Musi być mocna, wytrzymała, dodatkowo obszyta specjalną taśmą zabezpieczającą przed rozdarciem. Dla smyków idealne są modele z siatką wewnętrzną, dodatkowo chroniącą stelaż i sprężyny. Co do rozmiarów, wybór jest indywidualny. Uzależniony jest bowiem od posiadanej przestrzeni, przy czym warto pamiętać, że trampolina dla dzieci o średnicy około dwóch metrów nie jest uznawana za dużą. Przeznaczona dla jednej osoby. Jeśli zatem ma być użytkowana przez większą ilość, musi być odpowiednio większych rozmiarów. Wybór w tym zakresie mamy wręcz nieograniczony. Polecane są modele o średnicy co najmniej czterech metrów.

Rozmiary

Jako, że stolicą trampolin są USA, stąd też ich wymiary dla niewtajemniczonych osób mogą być co najmniej zaskakujące. Mierzone są bowiem w stopach – FT. Z tego powodu batuty posiadają niestandardowe – jak dla nas – średnice. W sprzedaży bowiem znajdziemy modele o wymiarach: 8 FT, 10 FT, 12 FT, 14 FT, 15 FT i 16 FT, co odpowiednio po przeliczeniu daje średnice 244 cm, 305 cm, 366 cm, 427 cm, 457 cm i 488 cm. Można również spotkać mniejsze rodzaje trampolin dla dzieci ( o wymiarach od 80 cm do 140 cm), przy czym należy pamiętać, że są one głównie używane do ćwiczeń. Jak mają się te wymiary do realiów? Mianowicie w ten sposób, że im większe urządzenie, tym lepiej dla użytkowników. Nie tylko pomieści ich się więcej, ale również będą mieli więcej miejsca dla akrobacji.

Jak dbać?

Czy trampoliny dla dzieci wymagają jakiś szczególnych zabiegów konserwacyjnych? Otóż, nie. Jedyne, o czym należy pamiętać to o utrzymaniu jej w czystości. Nie należy jednak w tym celu używać znajdujących się w sprzedaży detergentów, które mogłyby obniżyć żywotność materiałów. Kolejnym z zabiegów jest kontrolowanie elementów, takich jak siatka, nóżki, sprężyny pod kątem ich ewentualnego poluzowania czy wymiany na wypadek zużycia.