Święta Bożego Narodzenia w tym roku pozostawiają nam dużo swobody, jeśli chodzi o ozdoby. Ma być tradycyjnie, ale z nowoczesnymi akcentami.

Gwiazdka w osobliwym stylu

Dekoratorzy wnętrz chcą przekonać nas do dość specyficznej mieszanki stylów: minimalizmu z glamourem! Połączenie to widać m.in. w postaci ażurowych i oszczędnych w formie ozdób: aniołków, zawieszek, wykonanych z różnych materiałów: metalu, drewna czy słomy.

Modne zestawienia kolorystyczne

dekoracja świąteczna - bałwanki

Oprócz sztandarowego połączenia, bez którego święta nie byłyby kompletne, a więc kombinacji zieleni i czerwieni, mile widziane będą dekoracje w kolorze złotym, zestawionym z takimi odcieniami jak: czerń, biel, zieleń - szczególnie szmaragdowa oraz granat. Zgodne z najnowszymi trendami będą m.in. choinki przystrojone w kombinację bieli i złota. Połączenie złota z czernią może nie każdemu przypaść do gustu, jednak przemycone pod postacią subtelnych dodatków, doda świątecznej oprawie elegancji.

Modne motywy świąteczne

Poza oczywiście plejadą aniołków, mikołajów, choinek, reniferów i śnieżynek w tym sezonie trendy będzie dekorowanie z użyciem elementów, które wydają się mieć niewiele wspólnego ze świętami. Zaskoczeniem mogą być pióra, które pojawią się w postaci ozdób np. na bombkach czy papierze do pakowania prezentów. Mile widziany będzie również wzór marmuru.

Modne materiały na święta

Z jednej strony ma być ekologicznie i naturalnie - bo na świąteczne stoły i krzesła wkracza len (pod postacią obrusów czy dekoracyjnych poszewek na poduszki), z drugiej pojawi się nawiązanie do stylu glamour - a to za sprawą aksamitu. Materiał ten, kojarzony z luksusem będzie wdzięcznie prezentował się również na poduszkach w kolorystyce, o jakiej już wcześniej wspomniałam. Reasumując: na święta modne będą ozdoby utrzymane przeważnie w ciemnych tonacjach, a także zestawienia tych kolorów ze złotym. Dekoracje mają z jednej strony nawiązywać do wciąż modnego minimalizmu skandynawskiego, choćby pod względem naturalnych materiałów czy prostych form, z drugiej powinny mieć "ten błysk", charakterystyczny dla stylu glamour. Według mnie tegoroczne święta pod kątem oprawy zapowiadają się całkiem interesująco! Macie już jakieś pomysły na dekoracje?