W dzisiejszych czasach żyjemy coraz bardziej aktywnie. Zmiana codziennej rutyny odbija się nie tylko na naszym grafiku. Dostosowujemy wygląd oraz funkcje swoich domów, czy mieszkań do nowych realiów, które mają nam lepiej pomóc realizować swoje cele. Aktywne osoby zawsze mają za mało czasu w dobie. W efekcie każda minuta jest na wagę złota. Praca, treningi, spotkania, nowe doświadczenia wszystko to trzeba „upchnąć” w ograniczonym czasie, który cały czas coraz szybciej ucieka. Z drugiej strony trzeba pozostać rześkim i świeżym by mierzyć się sprawnie z codziennymi wyzwaniami.

Remonty dla aktywnych

Remont to „wydarzenia”, które raczej wcześniej niż później przytrafi się każdemu. Wraz ze zmianami w trybie życia, zachodzą zmiany w otoczeniu. Inaczej jemy, otaczamy się innymi sprzętami, mamy inne zainteresowania. Siłą rzeczy dostosowujemy wygląd oraz funkcjonalność naszego domu lub mieszkania do nowych potrzeb. Dobrym tego przykładem jest remont łazienki. Kabina prysznicowa to praktycznie standardowe wykończenie do łazienki osoby, która nie ma zwyczajnie czasu na długie „moczenie się”, ponieważ już goni ją następny termin. W ostatnich latach kabina prysznicowa przestała być produktem „elitarnym”. Ceny tego typu dopełnień łazienkowych poszły bardzo w dół. W rezultacie coraz więcej osób zwraca się w ich stronę. Stanowią one oszczędność nie tylko miejsca (idealne do małych mieszkań lub kawalerek), ale również czasu. Chociaż kabina prysznicowa to standard nie oznacza to, że jest ona „nudnym” dodatkiem, który tylko opryska nas wodą…i tyle.

Nowoczesne kabiny, czyli każdemu na miarę potrzeb

Kabina prysznicowa to cos więcej niż wąż w ścianie. Obecne modele przypominają niejednokrotnie wytwory wzięte z filmów sci-fi. Szerokie zakresy funkcji pozwalają na szybkie zrelaksowanie się i ruszenie dalej, bez potrzeby długiego moczenia się w wodzie. Są one opcją skierowaną dla osób, które żyją w tak zwanym biegu i nie chcą tego stanu zmieniać. Cena dobrej kabiny może zahaczać o pułap kilku tysięcy złotych, jednak jest to wydatek, który się opłaca i co najważniejsze zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym wymiarze.

Lato to czas większych życiowych postanowień, próbowania swoich sił w starciu z nowymi aktywnościami oraz oczywiście remontów. Z pewnością w ciągu nadchodzących miesięcy najdzie nas myśl co i jak usprawnić w swoim życiu, niejedni zaczną kompletować pierwszą listę zakupową do przyszłego remontu. Zastanówmy się czy kabina prysznicowa nie będzie stanowiła idealnego dodatku do nowego trybu życia jaki zamierzmy prowadzić lub czy nie uzupełni tego, który już prowadzimy.