Sztuka zmienia się na przestrzeni wieków, jednak za nią od zawsze stał twórczy zamysł, natchnienie, potrzeba tworzenia i wyrażania siebie. Sztuka miała oddawać ducha danej epoki, ale także przełamywać jej bariery, a nawet panujące tabu. Sztuka nowoczesna w sposób zdecydowany przekazuje te założenia, ale ma też zachwycać, budzić emocję, ale i kontrowersje. To twórczość współczesna jest szczególnym przyczynkiem namawiającym do intelektualnego dyskursu oraz kontemplacyjnych rozważań.

Sztuka, która ciągle się rozwija

Sztuka nowoczesna nie poddaje się utartym kanonom, artyści tworzący w tym nurcie nieustannie poszukują swojej malarskiej, czy rzeźbiarskiej drogi, która w stosunkowo niewielkiej i zamkniętej formie określi i zaznaczy ideologiczny oraz filozoficzny zamysł twórcy. To także nadal sposób na uchwycenie chwili, przemijalności, która może być - dzięki sztuce - utrwalona i zapamiętana.

Nowoczesny artyzm ozdobą wnętrz

graffiti kolorowy ptakTa potrzeba tworzenia jest w artyście, ale dzieło nigdy nie może być kompletne, jeśli nie posiada odbiorcy, który się nim zachwyci, zaintryguje, postara się zrozumieć. Człowiek od zawsze chciał się otaczać rzeczami pięknymi, które przedstawiają wartość estetyczną. Rynek sztuki nowoczesnej jest bogaty w różnorodne dzieła, które stają się ważnym elementem domowego wystroju. Obrazy w nowoczesnym klimacie prezentują niekonwencjonalne podejście do sztuki, przestrzeni i barwy. Sztuka nowoczesna czerpie z artystycznych kanonów, ale nie boi się ukazywać ich w nowej odsłonie. Niejednokrotnie znane wizerunki, pejzaże, czy portrety wykonane przez największych mistrzów, stają się wzorem do naśladowanie, inspiracji, ale też materiałem do przerabiania i unowocześnienia.

We współczesnej dekoracji wnętrz istotnym elementem wystroju są właśnie obrazy malowane w nowoczesnej stylistyce. Nic tak nie ubogaca wnętrza i nie nadaje mi subtelnego prestiżu jak ręcznie malowane obrazy, które bez względu na styl domu, czy mieszkania – klasyczny lub też minimalistyczny – nadaje mu polotu i dobrego gustu.