Czeka Cię remont salonu i nie wiesz, w co go wyposażyć? Szukasz nowych trendów w obecnej aranżacji wnętrz? Postaramy się przybliżyć Ci najmodniejsze obecnie meble do salonu, które sprawią, że niewielkim kosztem całkowicie odmienicie oblicze swojego pomieszczenia!

Wybierając meble do salonu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na styl, wykonanie i materiał, jaki został użyty przy ich tworzeniu. Warto zadbać o to, aby wszystko było ze sobą spójne, co pozwoli nam na utrzymanie harmonii w naszym pokoju. Dzięki połączeniu różnych materiałów jak welur czy wełna możemy sprawić, że sofa w stylu nowoczesnym idealnie wpasuje się do pomieszczenia w pełni wyposażonego w meble w stylu klasycznym. Takie połączenie zapewne przykuje wzrok i uwagę niejednej osoby.

Pewnie zastanawiacie się, jak wygląda nasza lista niezbędnych mebli w nowoczesnym salonie, tak więc oto ona!

Stół rozkładany

stół rozkładany fanoJak w każdym salonie kluczowym elementem będzie stół. To właśnie na przy nim będziemy siadać z przyjaciółmi i rodziną przy popołudniowej kawie. Naszą propozycją jest stół rozkładany fano (https://aropos1.pl/ser-pol-3-stol-fano.html), który zapewni pomieszczeniu nowoczesny wygląd. Dzięki swoim innowacyjnym kształtom stół rozkładany fano cieszy się wielką popularnością. Dodatkową zaletą jest fakt, że stół można bez problemu rozłożyć, dzięki czemu zmieści się przy nim cała rodzina choćby podczas wigilijnej kolacji czy wielkanocnego śniadania.

Stolik RTV

Często salon jest miejscem, gdzie spotykamy się z rodziną, aby wspólnie obejrzeć telewizję czy pograć na konsoli. W tym celu przydatny może okazać się stolik pod sprzęt RTV. Nowoczesne stoliki zawierają w sobie małe szufladki, które pozwolą nam na ukrycie kabli, co pozwoli również na zachowanie porządku w salonie. Ciekawym rozwiązaniem są również stoliki z półkami, na których możemy ustawić sprzęt grający, odtwarzacze oraz konsolę.

Fotele wypoczynkowe

W ostatnich latach ogromną popularność zyskały meble w stylu skandynawskim. Fotele właśnie w tym stylu idealnie wpasują się do naszego nowoczesnego salonu. Dzięki nim każdy z domowników oraz gości będzie mógł wygodnie i komfortowo odpocząć sobie. Nowoczesne fotele często przyjmują różnorodne kształty jak na przykład fotele na trzech. Innym rodzajem foteli, które sprawdzą się w nowoczesnym salonie, są hokery, które niegdyś zastosowanie odnajdowały tylko i wyłącznie w barach.

Sofa

W naszym pokoju dziennym nie może również zabraknąć sofy, która pozwoli na małą popołudniową drzemkę czy spokojne obejrzenie filmu odpoczywając pod kocykiem. Kupując sofę, należy wziąć pod uwagę kilka elementów jak kolor, obicie czy mechanizm. Posiadając w salonie sofę rozkładaną, zyskujemy miejsce, gdzie możemy przenocować naszych gości.