Jeszcze niedawno strącone gdzieś w otchłań mebli nieużytecznych, drogich i niemodnych dziś wracają na salony i to z wielką pompą. Fotele skórzane, bo o nich mowa projektowane są dziś przez rzesze projektantów. Stylizowane nie tylko dla wygody i komfortu, także, by nadać wnętrzu charakteru i uzupełnić o pełnowartościowy ekskluzywny mebel.

Fotele skórzane nie muszą być drogie

Dziś opcji zakupu foteli skórzanych jest mnóstwo. Są oczywiście najbardziej klasyczne, projektowane z myślą o salonach, które mają powyżej 60 metrów, ale są i fotele z eko-skóry, które pasują nawet do mieszkania studenckiego, a są równie trwałe i wytrzymałe jak te wielkie i najdroższe. Najtańsze będą fotele ze skóry ekologicznej, ponieważ bywa ona niestety mniej trwała niż skóra naturalna. Różnica w cenie jednego fotela może sięgać nawet 2000 zł. Jednak fotele ze skóry naturalnej też będą się różnić w cenie. Różnica zaś polegać będzie nie tylko na jakości skóry, ale i sposobie przeszyć i grubości. Dodatkowym elementem, który nie pozostaje bez wpływu na finalną cenę jest projekt. Średnio najdroższe w Europie są fotele projektowane we Włoszech, ale to dotyczy zwykle wszystkich foteli skórzanych w wersjach bardzo klasycznych. Designerskie meble skórzane zawsze trzymają dobrą cenę i jeden fotel może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Szukamy foteli idealnych

Mamy już kanapę ze skóry, jest mała i zgrabna nie zajmuje największej części salonu, a do tego nie ma szezlonga, umożliwia więc siedzenie jednocześnie zaledwie trzem osobom. A to za mało przecież. Przydały by się idealnie pasujące do niej fotele skórzane. Jak je dobrać? Cóż, nie ma problemu, jeśli na materiał foteli wybierzemy inną skórę niż ta, jaką zastosowano na kanapie. Istotne jest dostosowanie estetyczne foteli skórzanych do naszej kanapy i pozostałego wystroju salonu. Co więcej fotele skórzane, jeśli mamy zamiar zakupić dwa wcale nie muszą być identyczne. Jeśli nasz salon zdaje się być nudny, a wcześniej nie bawiliśmy się kolorami, nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić fotele w innych kontrastowych kolorach. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w salonach beżowych, białych, w sytuacji, gdy na ścianach nie ma obrazów ani tapet czy kinkietów – wszystko po to właśnie w fotelach skórzanych widoczna była forma i klimat pomieszczenia.