Osoby, które są właścicielami trawników zlokalizowanych na bardzo rozległej powierzchni, muszą zmagać się problemem koszenia dużego obszaru. W tym przypadku zastosowanie urządzenia, pod postacią tradycyjnej kosiarki nie zapewnia pożądanych rezultatów. W takiej sytuacji osoba pielęgnująca trawnik zmuszona byłaby do poświęcania dużej ilości czasu na koszenie każdego dnia. Skutecznym rozwiązaniem jest nabycie traktorka ogrodowego. Pozwala on na uzyskanie pożądanych rezultatów w krótkim czasie. Dodatkowo zapewnia wygodę i komfort, gdyż wszystko odbywa się w pozycji siedzącej.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy zakupie traktorka kosiarki do trawy?

cub cadet

Dokonanie określonego wyboru nie jest łatwe. Wynika to z bogatej oferty rynkowej. Traktorek powinien być solidny, ale także nie powinien mieć zbyt wygórowanej ceny. Co więcej, musi mieć najlepszy mechanizm koszący, a także duży pojemnik na ściętą trawę. Zauważyć należy fakt, że urządzenie to wygląda jak zminimalizowana postać tradycyjnego traktora wspierającego prace polowe. Osoby, które poszukują określonego sprzętu, niejednokrotnie kierują się zasadą, im taniej, tym lepiej, gdyż urządzenia ma tylko za zadanie koszenie trawnika. Jednakże jest to nieodpowiednie podejście. Dokonują zakupu urządzenia, jakim jest traktorek ogrodowy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na następujące aspekty: rodzaj silnika zastosowany w urządzeniu, mechanizm koszący, wielkość pojemnika na ściętą trawę, możliwości związane z dołączeniem dodatkowych akcesoriów do sprzętu.

Dobry traktorek do koszenia trawy

Przykładem dobrego traktorka do koszenia trawy, który pozwala na skoszenie znacznych powierzchni jest urządzenie Cub Cadet. Kosiarka została wyposażona w niezwykle silny i mocny silnik. Ciecie trawy przeprowadzane jest z wykorzystaniem agregatu tnącego mającego szerokość 96 centymetrów w 12 poziomach szerokości (od 2,5 do 10 centymetrów). W urządzeniu Cub Cadet ścięta trawa wyrzucana jest za pośrednictwem deflektora lub też jest mulczowana. Wskazana kosiarka ma możliwość wyposażenia w pojemnik umożliwiający zbieranie skoszonej trawy. Istotną kwestią jest fakt, że praca przy wykorzystaniu sprzętu Cub Cadet jest niezwykle wygodna oraz komfortowa. Jest to zachowane dzięki niezwykle solidnej konstrukcji i zastosowaniu przekładni napędowej. W urządzeniu zastosowano technologię pozwalającą na cięcie na wstecznym biegu. Co więcej, konstruktorzy zastosowali rozwiązanie w postaci siedziska z wysokim oparciem, a także regulacją. Ponadto jest możliwa obsługa napędu z wykorzystaniem dźwigni nożnych. Traktor ogrodowy Cub Cadet sprawia, że czynność polegająca na koszeniu trawy nie jest już żmudnym zajęciem.