Nowoczesność to nie tylko szklane powierzchnie i dużo lśniącego metalu połączone z totalnym minimalizmem. Nowoczesna firma to przede wszystkim prezencja, jej podejście do klienta oraz sposób, w jaki podchodzi do ważnych światowych idei – jak ekologia. W efekcie przestrzeń firmy bez roślin staje się wybrakowana i nie chodzi tutaj o umieszczanie jedynie czegoś zielonego na parapecie. Zielone aranżacje wpływają nie tylko na reprezentatywność firmy, ale również niosą ze sobą określony sygnał, że firma jest znacznie czulsza na więcej kwestii niż tylko robienie interesów.

Bogate zielone girlandy

Zielone aranżacje przestrzeni potrafią być bardzo zaawansowane i idealnie dopełniać nowoczesnego stylu przestrzeni. W efekcie łączy się nowe ze starym w unikalny sposób, który jednocześnie zapiera dech w piersiach, jak i pozwala odetchnąć pełniejszą piersią. Zielone aranżacje przybierają różne formy nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz firmy. Witające od frontu kwieciste donice lub murowane mini ogródki zupełnie inaczej nastrajają, pozwalając już na wstępie inaczej płynąć myślom i trochę rozładować stres. Po przejściu progu trafia się do kolejnych pomieszczeń, w których przynajmniej powinna się znajdować jedna roślina, która będzie zwracała na siebie uwagę. Nie trzeba tutaj się silić na bujną egzotykę. Dobrze dopasowane „zwykłe” kwiaty i rośliny są w stanie wywołać oszałamiający efekt. Zainwestowanie w zielone aranżacje to coś, na czym stracić nie można. Służą one nie tylko do reprezentatywnego podkreślenia zorientowania firmy na rozwój oraz nowoczesne podejście do kwestii środowiska. Pomagają one również załodze pracowniczej w codziennym odetchnieniu – pozwalając odpocząć oczom i popatrzyć na chwilę zieleni po oderwaniu oczu od komputera.

Specjaliści od zieleni

Samodzielne aranżacje dużych przestrzeni rzadko wypalają. Warto jest zwrócić się do specjalistów, którzy zaprojektują najlepszy wariant pod projekt biura, firmy, frontu oraz każdej wybranej przestrzeni. Dzięki temu ma się pewność, że reprezentatywny impuls będzie odpowiednio mocny. Kwiaty i rośliny mogą być naturalną wizytówką firmy, która będzie określać jej misję oraz zorientowanie na rynku. W efekcie przedsiębiorstwo może szybko zrobić lepsze wrażenie, a co ważniejsze zapaść w pamięć klientowi. Zielone aranżacje to rozwiązanie, które przynosi wielowymiarowe korzyści. Dobrze dopasowane do przestrzeni rośliny nie tyle wtapiają się w tło, co uzupełniają przestrzeń sprawiając, że wszystko wspólnie lepiej „kliknie”. Wykorzystanie zieleni pozwala również na szeroko zakrojone eksperymenty aranżacyjne, które są w stanie wywołać prawdziwy efekt wow – i  to niewielkim kosztem. Są one inwestycją, która szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Dziś zieleń w biurach, firmach oraz różnorodnych usługowych przestrzeniach jest wręcz oczekiwana, warto zadbać żeby powalała swoim wyglądem.