Współcześnie dzieci coraz mniej bawią się na świeżym powietrzu. Komputery, wszelkie gadżety technologiczne oraz trochę też lenistwo, z łatwością hamują w naszych pociechach pragnienie poznawania świata. Jak uczynić ogród atrakcyjniejszym miejscem do zabaw? Z pomocą przyjdą nam trampoliny do ogrodu, kolorowe domki i piaskownice.

Piaskownica

Nieraz publicznie dostępne piaskownice kojarzą się z, co tu kryć, brudem oraz niespodziankami zostawianymi w piasku przez zwierzęta. To skutecznie zniechęca rodziców przed puszczaniem swych dzieci do tego rodzaju rozrywki. A gdyby tak podarować dziecku całkiem własną piaskownicę z czystym piaskiem, którego stan w każdej chwili można skontrolować? Sklepy oferują piaskownice z plastiku, ale osobom szukającym wysokiej jakości wykonania oraz trwałości zakupu na długi czas, polecamy modele wykonane z drewna. Dodatkową zaletą jest możliwość chronienia piasku przed zabrudzeniami. Po skończonej zabawie wystarczy zamknąć pokrywę, albo całość przykryć specjalną płachtą ochronną.

Trampolina

[caption id="attachment_3580" align="alignleft" width="300"]trampoliny Trampoliny w Twoim ogrodzie? Nic prostszego na świetną jego aranżację![/caption] Skakanie - taka prosta zabawa, a tak wiele frajdy! Trampoliny do ogrodu to nie tylko niezapomniana zabawa do utraty tchu, ale również świetny sposób na zadbanie o kondycję fizyczną dziecka. W zależności od naszych potrzeb, trampolina może być całkiem mała i jednoosobowa, albo duża, gotowa bez problemu pomieścić kilkoro dzieci. Przeglądając trampoliny do ogrodu musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zadbać o bezpieczeństwo skaczących maluchów. Konstrukcja powinna być solidna, o grubych elementach i maksymalnym obciążeniu odpowiednim dla naszych potrzeb. Często sklepy oferują trampoliny do ogrodu bez siatki ochronnej w zestawie - błąd! Wysoka siatka jest niezbędna, ponieważ chroni dzieci przed wypadnięciem z trampoliny.

Dom w domowym ogrodzie

Z pewnością niejeden dorosły pozazdrości dzieciom ogrodowego domku wyprodukowanego z prawdziwego drewna! Te istne cuda branży zabawkarskiej są dostępne w najróżniejszych modelach - postawione na palach i ze schodkami prowadzącymi do wnętrza, z tarasami idealnym do organizowania podwieczorków, a nawet.. dwupiętrowe ze zjeżdżalniami lub ściankami wspinaczkowymi. Niezwykła staranność wykonania gwarantuje bezpieczeństwo dzieci w trakcie zabawy, a także trwałość produktu przez wiele lat. Taki domek będzie stanowił idealną bazę o każdej porze roku!