Wśród mebli drewnianych największą popularnością w Polsce zdecydowanie cieszą się meble sosnowe. Wynika to przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, meble sosnowe w porównaniu z meblami z innego rodzaju drewna są dość tanie. Po drugie, cechuje je duża wytrzymałość.

Meble sosnowe – dlaczego warto?

Choć meble sosnowe nie są drogie to nie cena jest ich największą zaletą. Meble z drewna sosnowego cechuje przede wszystkim wysoka jakość. Niska cena tych mebli wynika z faktu, iż sosna jest w Polsce powszechnie dostępna. Co ważne, jest to drewno bardzo trwałe. Takie zatem są także i meble produkowane z tego drewna. Ich zakup to często inwestycja na długie lata.

Nowoczesne rozwiązania wśród mebli sosnowych

Dużą zaletą mebli sosnowych jest to, iż świetnie pasują do niemal każdego wnętrza. Można je wykorzystać zarówno w aranżacji klasycznej, jak i nowoczesnej. Śmiało można powiedzieć, że są to meble uniwersalne. Dostępne są w różnej kolorystyce, nie tylko w kolorze drewna sosnowego. To także wpływa na to, iż można z łatwością dopasować je do wielu różnych wnętrz. Przykładowo w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim świetnie pasują białe meble sosnowe. W wielu salonach spotkać można choćby regały sosnowe w białym kolorze.

Czy meble sosnowe pasują do sypialni?

Wspomniano o salonie, a to właśnie w nim najczęściej spotkać można meble z drewna sosnowego. Pasują one świetnie także do innych wnętrz. Przykładem może być sypialnia. Świetnym wyborem będzie łóżko sosnowe, szafa sosnowa oraz regały sosnowe. Sypialnia to pomieszczenie, z którego korzysta się codziennie. Dlatego ważne jest, aby stały tam meble trwałe i wytrzymałe. Taki warunek spełniają właśnie meble sosnowe.

Meble sosnowe – skąd bierze się ich popularność?Jak dbać o meble sosnowe?

Jak wspomniano, zakup mebli z drewna sosnowego może być inwestycją na wiele długich lat. Jednak, aby tak było, konieczna jest właściwa pielęgnacja mebli sosnowych. Stoły, krzesła czy regały sosnowe muszą być regularnie czyszczone. Ważne jest jednak, aby zawsze stosować do tego preparaty i środki czyszczące przeznaczone specjalnie do mebli z drewna sosnowego. Nie mogą być to preparaty zbyt silne. Takie środki mogłyby bowiem zniszczyć powierzchnię mebli. Istotne jest także czym czyści się takie meble. Najlepiej jeśli będzie to miękka ściereczka. Do mebli sosnowych należy podchodzić delikatnie, mimo iż są to meble trwałe i wytrzymałe. Częste stosowanie szorstkiej i twardej ścierki może być powodem pojawienia się na powierzchni mebla niechcianych zarysowań. Lepiej tego unikać.