Urządzenie mieszkania wiąże się z dokonywaniem wielu, czasami trudnych wyborów. Musimy tutaj postawić przede wszystkim na dodatki – z jednej strony stylowe, z drugiej nie może być ich w domu zbyt dużo, tak, aby nie zabierały nam cennej przestrzeni. Bardzo ważnym elementem wystroju są lustra – w domu powinny znajdować się co najmniej trzy sztuki: w przedpokoju, w łazience i w sypialni. Dużą popularnością cieszy się w ostatnich czasach lustro na pasku.

Małe czy duże?

Lustro na pasku ustawione w łazience czy w przedpokoju wcale nie musi mieć dużych rozmiarów. Największe lustro powinno stanąć bądź zawisnąć w sypialni – ostatecznie to tutaj się ubieramy i zmieniamy stylizacje. Tymczasem zarówno w łazience, jak i w przedpokoju możemy postawić na mniejsze lusterko. W łazience poprawiamy nieco swoją urodę, na przykład poprzez nałożenie makijażu. Lustro na pasku możemy podświetlić, dzięki czemu łatwiej zauważymy wszelkie niedoskonałości na twarzy czy szyi. W przypadku łazienki dwustanowiskowej, w której decydujemy się na dwie umywalki, możemy wstawić dwa lustra, tak, aby każdy mógł przygotowywać się do wyjścia przy swoim lustrze. W przedpokoju wystarczy nam wstawienie jednego lustra na pasku – w tym pomieszczeniu bowiem jedynie rzucamy okiem na nasz wygląd przed wyjściem na zewnątrz.

Jakie lustro wybrać do domu?Lustro w salonie

Lustra optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego ich gęste ustawienie jest szczególnie korzystne w przypadku małych mieszkań. Problemem może być jednak dostępność ścian – choć w salonach zwykle nie decydujemy się na ustawienie wielu mebli, w mniejszych mieszkaniach każdy metr kwadratowy powinien być dobrze zagospodarowany. Lustra na pasku stanowią doskonały i bardzo subtelny dodatek w większych salonach oraz są wyrazem elegancji i stylu. W klasycznie urządzonych mieszkaniach nie powinno ich zabraknąć. Tymczasem lustra na pasku będą również dobrym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, w których salony mają zaledwie kilka metrów kwadratowych. Z jednej strony pozwolą one optycznie powiększyć przestrzeń, z drugiej zaś strony nie zabierają nam wiele cennej powierzchni. Lustro na pasku jest nie tylko interesującą i praktyczną, ale i łatwo dostępną ozdobą. Możemy je kupić w niemalże każdym sklepie z dekoracjami domowymi w stosunkowo niskich cenach, dzięki czemu nie wydamy na dekoracje mieszkania całego majątku. Lustro na pasku to zakup na lata – choć ostatnio tego rodzaju modele powróciły do łask, w rzeczywistości nigdy nie wyszły na dobre z mody, a przez cały czas dodawały wnętrzom stylu.