Narodziny dziecka są niezwykle istotnym okresem w życiu każdej pary. Wiąże się to również z szeregiem obowiązków oraz wyrzeczeń. Już w pierwszych miesiącach życia niemowlaka należy zadbać o podstawowe jego wyposażenie, które będzie ułatwiać wychowywanie dziecka. Jednym z takich elementów jest bez wątpienia wózek, którego posiadanie stanowi wręcz konieczność. Na rynku można odnaleźć setki modeli. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

Cybex Priam

Pierwszym, a zarazem podstawowym aspektem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru wózka. Jest to szczególnie ważny element pod kątem zadbania o wygodę dziecka. Sprawa wygląda również nieco inaczej w przypadku bliźniaków, gdzie istnieje możliwość zakupu wózka z dwoma miejscami. Jednakże uproszczając- należy zadbać o to by niemowlak mógł swobodnie i nieskrępowanie leżeć bądź siedzieć. Wybór zbyt małego wózka może negatywnie wpłynąć na zdrowie rozwijającego się dziecka. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sam wybór typu wózka, co ma wpływ w sytuacji zmiany pór roku. Może okazać się, że wózki sprawdzające się w porze letniej będą słabym wyborem w trakcie zimy oraz odwrotnie. Jest to przypadłość przede wszystkim gondoli. Trzeba o tym pamiętać by zapewnić dziecko odpowiednie warunki zależne od warunków atmosferycznych. W następnej kolejności należy nieco bliżej przyjrzeć się dodatkowym zamontowanym w takim sprzęcie. Z całą pewnością dobrym rozwiązaniem będą siatki chroniące przed robakami czy wydłużany daszek zabezpieczający dziecko przed deszczem lub śniegiem. Podczas spacerów czy nawet dłuższych wyjść idealnie sprawdzą się kieszonki na przedmioty- butelkę, pieluchę czy zabawki. Ostatecznie należy postawić przede wszystkim na samą jakość wykonania, która musi być na najwyższym poziomie. Zwrócić baczną uwagę należy na takie elementy jak zabezpieczenia, spasowanie oraz materiały wykorzystane do produkcji. Zapewni to kompleksową ochronę dla dziecka, a jednocześnie ograniczy potencjalny wydatek rodziców na kolejny wózek. Stawiając na jakość warto zwrócić uwagę szczególnie na wózki Cybex Priam, które cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników.

Rodzaje wózka

Wózki należy podzielić na dwie podstawowe kategorie: gondole oraz parasolkę. Wybór powinien być uzależniony głównie od wieku dziecka. Dla niemowlaka o wiele lepszym wyborem będzie gondola, zaś dla starszych parasolka. Ponadto będąc aktywnym fizycznie warto wziąć pod uwagę modele sportowe, które umożliwią bieganie z dzieckiem. Jeśli zaś prowadzimy spokojny i jednostajny tryb życia najlepsze bez cienia wątpliwości będą tradycyjne wózki.