Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś spóźnić. Niosło to za sobą mniejsze lub większe konsekwencje, a na pewno nie wpływało pozytywnie na nasz wizerunek w oczach naszych znajomych, szefa lub przyszłego partnera lub partnerki. Jak więc temu zapobiec? Oczywiście kupić zegarek, ale nie byle jaki.

Jaki zegar będzie najlepszy?

zegar ścienny

Wybór zegarka jest niezwykle istotny, gdyż musi być funkcjonalny i praktyczny, a do tego elegancko wyglądać. Dobrym pomysłem jest u mieszczenie zegara w pomieszczeniu, w którym często się przebywa oraz w dobrze widocznym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdym momencie będziemy mogli bez przeszkód sprawdzić godzinę. Tutaj rodzi się jednak pewien problem - gdzie ten zegar postawić? Na półce? Na komodzie? Przecież tam zawsze brakuje miejsca. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie - zegar ścienny. Przemyślmy ich zalety. Po pierwsze jeżeli powiesimy je na ścianie to nie zajmują nam dodatkowego miejsca na meblach, dzięki czemu zyskamy ogrom dodatkowej przestrzeni i unikniemy zagracenia naszego mieszkania. Po drugie ściany są zawsze widoczne, oczywiście te niezastawione meblami. Jeśli powiesimy zegar na odpowiedniej wysokości to najpewniej będzie widoczny z praktycznie każdej części pomieszczenia, co przecież jest tutaj najważniejsze! Zegar ścienny jest również wyjątkową i bardzo oryginalną ozdobą naszego pokoju. Dzięki nim jesteśmy w stanie w pomysłowy sposób zagospodarować pustą ścianę, która burzyła kompozycję całego pokoju. Jeśli już przekonaliśmy się co do użyteczności zegarów ściennych, zastanówmy się jaki zegar wybrać do swojego domu lub mieszkania.

Wybór zegara

Wybierając zegar ścienny musimy skonfrontować się z kilkoma faktami, które bezpośrednio wpłyną na naszą decyzję. Są to: design/styl naszego pomieszczenia funkcjonalność rozmiar zegara dostępność i budżet.

Zacznijmy od początku

Zegar musi pasować do stylu naszego mieszkania, nie wsadzimy przecież antycznego zegara do nowoczesnego salonu. Na szczęście zegar ścienny można znaleźć praktycznie we wszystkich stylach i na pewno znajdziemy ten, który będzie idealne komponował się z naszym domem. Następnie musimy przemyśleć jego funkcjonalność. Oczywiście zegar nie musi w pełni pełnić swojej funkcji, może nam służyć tylko jako dekoracja, ale jego ewentualna praktyczność może być jego dodatkową zaletą i przydać się w niejednej sytuacji. Kolejną ważną rzeczą do przemyślenia jest wielkość zegara. Idealne rozmiary możemy ocenić na podstawie wymiarów ściany, wolnego na niej miejsca oraz rozmiarów samego pokoju, w którym zegar chcemy powiesić. Duże zegary będą dobrze pracowały na dużych ścianach w dość dużych pomieszczeniach. Analogicznie małe zegary są wręcz stworzone do przestrzeni mniejszych. Kiedy już mamy wizję swojego nowego zegara musimy go jeszcze odnaleźć. Oferta sklepów stacjonarnych i elektronicznych jest pod tym względem ogromna i nawet biorąc pod uwagę ograniczony budżet, każdy jest w stanie znaleźć taki zegar, jaki mu się podoba.