Jaki dom najbardziej będzie do mnie pasował? - to pytanie zapewne zadał sobie każdy, kto zaczynał przygodę z kupnem domu lub działki. W jakiej przestrzeni będę się czuł najlepiej? Jak zaaranżować przestrzeń, w której będę mieszkał? Nie jest to wcale tak prosta decyzja -  w tym miejscu spędzić możemy przecież większość swojego życia. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, co najbardziej będzie nam odpowiadało. Jest kilka sposobów jak się o tym przekonać.

Zdobądź wiedzę

Pierwszym z nich jest oczywiście zaznajomienie się z tematem aranżacji wnętrz i architektury. Źródeł jest mnóstwo i w zasadzie moglibyśmy spędzać nawet całe dnie na przeglądaniu fotografii i wizualizacji - na pewno się one nie wyczerpią. Mamy więc dostępną ogromną skarbnicę wiedzy, która wręcz czeka na to, aby ją wykorzystać. Przeglądajmy więc internet, używajmy wyszukiwarki Google, ale nie tylko. Bardzo przyda nam się Pinterest - strona, na której udostępniane są obrazki o różnorodnej tematyce. Czytajmy również blogi, które traktują o człowieku i architekturze - pisane są często przez zwykłych ludzi, takich jak my, a podobne porady niekiedy łatwiej zrozumieć niż te profesjonalistów. Nie znaczy to jednak, że profesjonalistów mamy unikać - sięgajmy po ich opinie upublicznione na blogach oraz w czasopismach i magazynach poświęconych architekturze i wnętrzom. Dzięki zdobytej wiedzy z łatwością stwierdzimy, co najbardziej nam się podoba.

Poprzez autopsję

Często jednak okazuje się, że szeroka wiedza na temat tego jak inni radzą sobie z sytuowaniem i urządzaniem swojego domu nie wystarcza. Wiemy, co mniej więcej nam się podoba, ale nie mamy pojęcia, jak czulibyśmy się w takim otoczeniu. Co wtedy robić? Sprawdzić się w praktyce! Oznacza to ni mniej, ni więcej, a odwiedzanie domów i mieszkań zaaranżowanych w różnorodny sposób. Jak jednak to uczynić, kiedy posiadamy zamkniętą grupę znajomych i u wszystkich gościliśmy już niezliczoną ilość razy? Odpowiedź jest jedna - podróżować! Niekoniecznie do innych krajów lub nawet miast, bo na to nie zawsze ma się czas i pieniądze, ale odwiedzać miejsca usytuowanie niedaleko od tego, gdzie mieszkamy. Wchodzić ludziom do domów? - popukacie się w czoło. Okazuje się jednak, iż nie tyle, co jest to możliwe, ale nawet i staje się ostatnio popularne

To, że pomysłowość ludzka nie zna granic, potwierdzić może istnienie i popularność takich portali internetowych jak couchsurfing czy homeexchange. Drugi z nich "wziął udział" w filmie "Holiday", w którym dwie kobiety na kilka miesięcy zamieniły się domami. Jest to jednak opcja dla tych, którzy mają trochę czasu. Couchsurfing z kolei umożliwia nocowanie u ludzi, którzy oferują swoją kanapę - lub po prostu zapraszają do odwiedzenia ich miejsca zamieszkania. Po spędzeniu nocy w kilku miejscach z pewnością łatwiej określimy własne preferencje.