Czas zimowy, który potocznie nazwany jest okresem grzewczym, ma istotny wpływ na poziom wilgotności w naszym mieszkaniu. To moment, gdzie staramy się ze wszystkich sił utrzymać ciepłą temperaturę poprzez kaloryfery oraz inne urządzenia oddające ciepło. Niewiele osób wie, iż w ten sposób powietrze, którym oddychamy, staje się bardzo suche. Ten stan rzeczy przyczynia się do pogorszenia odporności organizmu, a nawet alergii. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby cały rok dbać o zdrowie swojej rodziny.

Prosty sposób na podwyższenie jakości powietrza we wnętrzach

nawilżacz powietrza StadlerIdealna wilgotność, która powinna panować w pomieszczeniu, waha się miedzy 40% a 60%. Wszelkie wartości poniżej tych norm mogą powodować szereg problemów zdrowotnych, a nawet wpływać na nasze samopoczucie. Przekroczenie tych norm przyczyni się do powstawania pleśni i rozwoju grzybów. Najprostszą metodą, która wyrówna poziom wilgotności pomieszczeń w naszym domu, jest zakupienie nawilżacza powietrza. Rynek oferuje wiele modeli, które posiadają ciekawe funkcje. Warto zwrócić uwagę na:

moc sprzętu, która musi zostać dobrana do wielkości pomieszczenia, wielkość dozownika na wodę, ilość filtrów, poziom hałasu, zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem urządzenia.

Przykładowo ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Stadler produkuje dobroczynną mgiełkę, którą można uatrakcyjnić pod kątem zapachu, dodając ulubiony aromat. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii urządzenie jest bardzo ciche i nie przeszkadza podczas nocnego odpoczynku. Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Stadler działa na zasadzie naturalnego odparowania pary wodnej wykorzystując do tego wkład nawilżający. Obieg powietrza jest wymuszany przy pomocy zainstalowanego wiatraka.

Nawilżacz powietrza Stadler przyczyni się do poprawienia jakości snu, stanu cery i włosów, a nawet będzie miał pozytywny wpływ na domową roślinność. Zainstalowanie takiego urządzenia zniweluje unoszenie się kurzu w powietrzu, w którym znajdują się różnego rodzaju alergeny. Obniży to szansę na rozwój kataru czy kaszlu.

Co jeszcze możemy zrobić?

Prócz zainstalowania nawilżacza powietrza konieczne jest regularne wietrzenie pomieszczeń. Optymalny czas, podczas którego okna powinny być otwarte na oścież to około 15 min. Tyle wystarczy, aby powietrze znajdujące się we wnętrzach zostało wymienione. Ten zabieg najlepiej powtarzać kilka razy dziennie. Kolejną rzeczą, którą należy kontrolować, jest temperatura. Najkorzystniejsze warunki dla organizmu ludzkiego panują przy dziennej ciepłocie na granicy 21-22 stopni C. W nocy wystarczy około 18 stopni C.