Ślub i wesele to dwie okazje łączące się w jeden wyjątkowy dzień i sprawiająca, że każda para młoda chce wówczas idealnego czasu. Oczywiście, z tego powodu dekoracje na wesele wybierane są bardzo często dokładnie i powoli, dlatego przygotowanie idealnego przyjęcia trwa nieraz nawet kilka lat. Oto pięć propozycji nietypowych dekoracji na ślub i wesele – takich, które na pewno przyciągną spojrzenia.

Coś żywego

Tutaj zaliczyć możemy nie tylko popularne od jakiegoś czasu dekoracje z żywego mchu, ale również… las w słoiku. Oczywiście, zamiast słoika możemy wykorzystać nietypowe wazony szklane, dzięki którym zieleń będzie się prezentować zupełnie niestandardowo. To dobry wybór dla wszystkich osób, którym zależy na zielonych akcentach w sali weselnej. Co więcej, takie dekoracje można z powodzeniem potem przechowywać dalej, choćby jako ozdoby domowe, albo podarować do jakiejś instytucji, w której będą zdobiły wnętrze i nadawały mu świeżego charakteru. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że po wcześniejszym przygotowaniu wszystkie dekoracje można stworzyć samodzielnie – wystarczą rośliny, wazony szklane oraz nieco cierpliwości.

Pióra, pióra…

Nigdy nie wychodzą z mody – choć niegdyś wybierane były przede wszystkim pióra pawie. Obecnie mogą to być również klasyczne piórka stosowane choćby przy tworzeniu biżuterii. Wystarczy wypełnić nimi naczynia albo przykleić je do taśmy, dzięki której z powodzeniem stworzymy ciekawe dekoracje zarówno na stoły, jak i krzesła.

Kamyki i… woda

Zapominamy o tym, jak wiele możemy zdziałać wykorzystując te najprostsze, naturalne ozdoby – czyli wodę oraz otaczające nas kamienie. Do tej dekoracji możemy wybrać zarówno klasyczne kamyki, które w połączeniu z wodą mogą stanowić bazę dla ciętych kwiatów, jak również specjalnie malowane na zamówienie kamienie np. z inicjałami pary młodej czy datą ślubu. Wystarczy włożyć takie ozdoby do szklanego wazonu, a potem zalać wodą. Co więcej, kamyki personalizowane możemy też rozdać naszym gościom w formie upominku.

Kwiaty, ale doniczkowe

Do widoku ciętych kwiatów w wiązankach i bukietach już przywykliśmy. Warto pamiętać jednak, że jeśli organizujemy ślub w rustykalnym stylu, kwiaty doniczkowe, zwłaszcza te ogrodowe, będą doskonałym rozwiązaniem. Niektóre, np. wrzosy na wesele jesienne, możemy kupić w hurtowni. Inne, choćby tulipany czy żonkile, z powodzeniem zasadzimy sami.

Światło

Zabawa światłem, zwłaszcza tym emitowanym przez świece, zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdy chodzi o dekoracje weselne i ślubne. Możemy stworzyć specjalne świeczniki z wazonów szklanych i wody albo zakupić gotowe latarenki, idealne na przyjęcie w plenerze.