Pokój dla maluszka dobrze jest przygotować z właściwym wyprzedzenie. Jeżeli planujecie remont z prawdziwego zdarzenia, pomieszczenie odnowione kilka tygodni przed planowanym terminem porodu, będzie miało szansę się porządnie wywietrzyć. To bardzo ważne, żeby młodziutki organizm nie był niepotrzebnie narażany na opary farb i lakierów. Po przygotowaniu ścian i podłogi można skupić się na przyjemniejszej części, czyli aranżacji pokoju meblami oraz dodatkami.

Łóżeczko dla dziecka

Najlepszym wyborem będzie prawdopodobnie łóżeczko drewniane. Prawdziwe drewno to materiał ekologiczny i wytrzymały, dlatego wykonane z niego łóżeczko powinno Wam służyć dobrze i długo. Ważne jest też zakupienie odpowiedniej ochraniacza na szczebelki, aby dzieciątko nie obijało sobie główki, gdy będzie się wierciło podczas snu. Bardzo popularnym dodatkiem do dziecięcego łóżeczka są karuzele. Są one ładną ozdobą i ciekawą zabawką dla malutkiego dziecka. Interesującą propozycją są też karuzele do łóżeczka z projektorem, które pokazują na ścianie przyciągające uwagę efekty świetlne. Tego typu sprzęt może pokazywać wzorki takie jak gwiazdki, kropki czy kwiatuszki. Karuzele do łóżeczka z projektorem tak jak standardowe modele posiadają też przymocowane ozdoby, które spokojnie się obracają. Nie jest to jednak koniec listy możliwości karuzel. Niemalże każda z nich posiada funkcję muzyczną, co oznacza, że z karuzeli do łóżeczka z projektorem wydobywają się różne dźwięki tj. kołysanki, delikatne szumy czy odgłosy natury.

Mebelki do pokoju dziecięcego

Wybór mebelków do pokoju maluszka zależy głównie od Waszej wyobraźni. Jednak, aby w najlepszy sposób spełniały swoją funkcję, trzeba dobrze zastanowić się, co będziecie w nich przechowywać i do czego dokładnie będą Wam służyć. Chociaż niemowlęta są malutkie, potrzebują wiele rzeczy, którym warto zaplanować miejsce. Prawdopodobnie przyda Wam się komoda na dziecięce ciuszki, szafeczka na artykuły higieniczne, półki na książeczki i skrzynia na zabawki. Dzięki temu, wszystkie przedmioty będą miały swoje miejsce, co pomoże Wam zachować porządek w tym intensywnym okresie. Niezwykle istotną sprawą jest właściwe zabezpieczenie mebli. Po pierwsze, wiele mniej stabilnych modeli wymaga przymocowania ich do ściany. Bez tego, mogą one stanowić zagrożenie dla dzieciątka oraz pozostałych domowników. Poza tym, dobrze jest też zamknąć szafki specjalnymi zabezpieczeniami. Raczkujące dziecko jest wszystkiego ogromnie ciekawe – w tym przedmiotów, które nie powinny się znaleźć w jego rączkach. Uniemożliwienie mu dostępu do takich rzeczy jest punktem, na który z pewnością musimy zwrócić uwagę.