Wesele w prowansalskim stylu

Pudrowe kolory przeplatane przez klasyczną biel. Koronki, ażurowe wykończenia, liliowe dodatki. Moc Prowansji może zagościć w aranżacji weselnej sali. Lawenda, wrzos, koronki i naturalne dodatki – weselna sala może posiadać zapach Prowansji.

Styl prowansalski, czyli jaki?

Prowansja to południowo-wschodnia część Francji, słynąca przede wszystkim ze swej malowniczości i kolorów bieli, zieleni i fioletu. W Prowansji zakochał się nie jeden artysta, który uwieczniał ją na wielu obrazach, jak i turysta, który przybył do niej na wypoczynek. Prowansja urzeka swym krajobrazem, dlatego tak wielu chce go zachować na dużej w aranżacji wnętrza. Lekki, rustykalny, a przy tym niesamowicie elegancki i inspirujący – styl prowansalski staje się coraz częściej elementem aranżacji sali weselnej, bo jak żaden inny pasuje do klasycznego ślubu. Styl prowansalski jest pełen romantycznej aury, a przy tym naturalnego i spokojnego charakteru. Tak wyglądająca sala zachwyci każdego z gości. Do zaaranżowania w taki sposób przestrzeni nie trzeba wiele – wrzosy i kolory zbliżone do tej rośliny, drewniane elementy i naturalne dodatki, szklane wazony, w których znajdować będą się świece ozdobne, takie jak te: https://szklanatorebka.pl/Swiece a do tego koronkowe dodatki, by całości nadać sielankowego stylu.

Sala weselna w prowansalskim stylu

Charakterystycznym elementem Prowansji są kwiaty lawendy, które powinny zagościć na weselnej sali. Dobrze prezentują się ułożone w bukiecie na stole związane tylko naturalnym sznurkiem i włożone do klasycznych słoików, które można ozdobić koronkową wstążką. Dobrze też prezentują się pozostawione w niewielkich, białych albo metalowych doniczkach imitujących wiaderko. Lawenda może być także elementem zaproszeń, oznaczeń stolików, a także bukietu Panny Młodej. Kwiaty to jeden z elementów stołu, ale drugim jest kolor liliowy, który można zderzyć z innymi pastelowymi kolorami oraz wstawkami z białej koronki. Styl prowansalski będzie oddawał bieżnik z koronki oraz organza w kolorze lawendy. Ważnym elementem jest także światło, które dadzą świece ozdobne umieszczone w szklanych słoikach, wazonach lub kielichach. Styl ten charakteryzują także drewniane, naturalne przedmioty, więc można też zastosować drewniane latarenki, które sprawdza się nie tylko w aranżacji stołu, ale też całej Sali i weselnego ogrodu. W zastawie także nie powinno brakować przedmiotów nawiązujących do Prowansji i swojskiego stylu retro. Dodatkowo zamiast klasycznych podkładek można zastosować te ucięte z konaru drzewa. Warto też sprawić, aby w menu weselnym zagościła Prowansja oraz lawenda, która mogłaby stać się częścią tortu. Styl prowansalski jest lekki, ciepły, a przy tym elegancji i bardzo oddający romantyczny klimat ślubu i wesela, dlatego jest on coraz częściej wybierany jako ten wiodący w aranżacji sali i ślubnego stołu.