Wszyscy lubimy urządzać nasze domy, bo po pominięciu kosztów tej czynności, jest to po prostu dobra zabawa. Urządzając dom czy mieszkanie powinniśmy poświęcić wystarczającą ilość uwagi przedpokojowi. To właśnie do przedpokoju kierują nasze drzwi zewnętrzne i to przedpokój będzie najczęściej narażony na spojrzenia znajomych, rodziny czy sąsiadów. Zielony przedpokój to pomysł na pewno oryginalny i ciekawy, chociaż też odważny i wymagający dużego wyczucia.

Meble do zielonego przedpokoju - jakie wybrać?

Niełatwym wyzwaniem jest wybór mebli do zielonego przedpokoju. Jeżeli ściany pomieszczenia są ciemno zielone najlepiej zdecydować się na jakiś jasny i naturalny odcień drewna lub na meble białe. Zbyt ciemne kolory mogą sprawić, że przedpokój stanie się zbyt mroczny i przytłaczający. Jeżeli koniecznie chcemy zdecydować się na ciemne meble, byłoby dobrze pozostawić chociaż jedną ze ścian w jaśniejszym kolorze lub rozproszyć mrok kontrastowymi dodatkami. Ściany jasno zielone pozostawiają więcej przestrzeni dla naszych działań. Dobrze jest, gdy przy jasnych ścianach zdecydujemy się na mocniejsze, bardziej wyraźnie kolory mebli czy dekoracji.

Meble do przedpokoju bardzo często muszą być wykonywane na specjalne zamówienie, czyli na miarę. Decydując się na takie rozwiązanie mamy szansę optymalnie wykorzystać dostępną nam przestrzeń i sprawić, że każda rzecz, którą planujemy przechowywać w przedpokoju znajdzie dla siebie miejsce. Jeżeli przedpokój jest duży, warto zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby przechowywać w nim wszystkie nasze kurtki, torebki czy buty. Jeżeli jest mniejszy, możemy zdecydować się na kilka wieszaków i półkę na aktualnie używane obuwie. Dobrą praktyką jest też zakup wygodnego siedziska, który umożliwi nam sprawne i wygodne ubieranie butów.

zielony przedpokój, zielona ściana

Czy zielony przedpokój to dobry pomysł?

Urządzenie przedpokoju nie jest łatwe, jednak zdecydowanie najtrudniej jest dobrać do niego odpowiedni kolor. Bardzo często jest to w naszych domach takie pomieszczenie, w którym nie ma okien. Dlatego warto zdecydować się na kolor dość jasny, który będzie wszystko rozświetlał. Oczywiście powinnyśmy także brać pod uwagę kolorystykę reszty domu oraz wyposażenie, jakie już w przedpokoju mamy. Sporo osób decyduje się dziś na zielony przedpokój. Jest to najbardziej neutralny kolor pomiędzy czymś zimnym, a jednocześnie ciepłym. Jasna zieleń świetnie komponuje się chociażby z kolorem drewna.

A może przedpokój szaro zielony?

Innym rozwiązaniem może być przedpokój szaro-zielony. Szarość jest bardzo klasyczna i świetnie współgra z nowoczesnymi dodatkami. Dzisiaj chociażby styl skandynawski jest doskonałym przykładem na to, jak szarości świetnie spisują się w naszych domach. Oczywiście zieleń jest tutaj równie ważna, działa na zasadzie kontrastu. Nie warto jednak inwestować w ciemną szarość i równie ciemną zieleń. Najlepiej by to było jak najbardziej wyważone. Wręcz pastelowy zielony i szary, idealnie sprawdzą się w takim właśnie pomieszczeniu. Będzie ono nie tylko nowoczesne, ale także i bardzo jasne. Można zdecydować się na pomalowanie dwóch ścian w kolorze zielonym i dwóch w szarym. Jeśli jednak zdecydujemy się na kontrast 3 do 1, wówczas najlepiej by dominowała mimo wszystko zieleń. Bardziej rozświetla ona pomieszczenia. Szarość natomiast może nadawać wszystkiemu nieco oryginalności.