Kupujemy ekspres do kawy

Poranna kawa to coś, bez czego nie wyobrażamy sobie udanego poranka. Ten czarny boski napój dodaje nam sił, gdy nie chce opuścić nas senność poranka lub musimy popracować do późna. Wieloletnie badania kawy pokazują, że ma ona bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Reguluje ciśnienie krwi, łagodzi bóle migrenowe, a nawet, co ciekawe obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 czy Parkinsona. Nic dziwnego, więc, że spożywamy jej coraz więcej, a z roku na rok, kolejne niezdecydowane osoby przekonują się do kupna własnego ekspresu. Na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni ekspres do kawy? O tym w dzisiejszym artykule!

Czym jest ekspres do kawy?

Rozpoczynając ten temat, nie możemy nie wspomnieć, o tym, czym ekspres do kawy w ogóle jest. Powszechnie wiadomo, że ekspres do kawy to nic innego jak urządzenie do zautomatyzowanego parzenia kawy. Dzielimy je na ciśnieniowe i przelewowe. Ekspresy przelewowe charakteryzują się tym, że przygotowana przez nie kawa zawiera większe stężenie kofeiny. Wynika to z dłuższego kontaktu ziaren z wodą, co oczywiście skutkuje dłuższym parzeniem. Ekspresy ciśnieniowe to nowocześniejsze urządzenia wykorzystujące siłę podwyższonego ciśnienia najczęściej z funkcją spieniania mleka przy pomocy dyszy specjalnie przygotowanej na ten cel. Co ważne, ekspresy ciśnieniowe dzielą się jeszcze na ekspresy dzbankowe, kapsułkowe, kolbowe, automatyczne i niskociśnieniowe.

Jaki ekspres wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego ekspresu liczy się kilka elementów. Z reguły interesuje nas kwestia funkcjonalności urządzenia, tego ile rodzajów kaw może przyrządzić i ile będzie kosztować jego eksploatacja. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, to zdecydowanie ekspresy ciśnieniowe zasługują na polecenie. Są wydajniejsze i bardziej funkcjonalne od swoich przelewowych odpowiedników, pomimo tego, że to ekspresy przelewowe są tańsze w eksploatacji. Jedną z ciekawszych serii, jeżeli chodzi o tego typu urządzenia są ekspresy Saeco. Ekspres Saeco to automatyczne ekspresy do parzekspres saecoenia kawy mielonej. Przy pomocy ciśnienia rzędu 15 barów ekspres Saeco jest w stanie przygotować nawet kilkanaście rodzajów kaw. Co ciekawe ekspresy tej serii posiadają automatyczne programy czyszczenia i odkamieniania oraz są wyposażone w skuteczny filtr wody. To wszystko czyni ekspres Saeco doskonałym kandydatem na zakup do domu czy pracy. Jeżeli więc szukacie wielofunkcyjnego urządzenia do parzenia pysznej kawy na wasz ulubiony sposób, warto wybrać ekspresy Saeco. W końcu czym jest poranek bez pysznej kawy?