Wysokie ceny nieruchomości mieszkalnych w dużych miastach zmuszają do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest zagospodarowywanie takich powierzchni użytkowych w budynkach jak poddasza lub piwnice. Wyzwaniem dla architektów i ekip remontowych często okazuje się jednak brak wystarczającej przestrzeni, która pozwoliłaby na stworzenie w pełni funkcjonalnych ciągów komunikacyjnych pomiędzy kondygnacjami. Z tym problemem można się uporać dzięki zastosowaniu schodów modułowych.
W porównaniu do tradycyjnych, dwubiegowych konstrukcji zajmują one znacznie mniejszą przestrzeń. Dzięki zastosowaniu odpowiednio wyprofilowanych stopni i wsporników moduły można bowiem zamocować do pionowego słupa lub bezpośrednio do ściany.
Schody modułowe są też wyjątkowo lekkie i wytrzymałe, co gwarantuje bezpieczną eksploatację przez bardzo długi czas. Dla wielu użytkowników ich dużym atutem jest efektowny wygląd, który doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi jak i bardziej klasycznymi wnętrzami.

Więcej informacji znajdziesz na: http://coraschody.net.pl/pl/schody-modulowe